Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rajd Mechanika 2016

Niedziela, 9 października 2016, 12:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 października 2016, 9:45
Autor: red
Świdnica: Rajd Mechanika 2016
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
140 uczestników, łącznie 20 przebytych kilometrów, zmienna aura i piękne widoki na wzniesienia Gór Kamiennych – tegoroczny wyjazd uczniów i nauczycieli na Rajd Mechanika właśnie dobiegł końca.

Rajd Mechanika to coroczne ogólnoszkolne wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają zarówno uczniowie klas starszych, jak i "pierwszaki".

Na początku roku szkolnego odbywa się wyjazd w pobliskie góry, gdzie podczas pieszej wędrówki można aktywnie i miło spędzić czas. Tegoroczny Rajd odbył się w dniach 3-4 października.

W poniedziałek rano 31-osobowa grupa uczniów klas drugich i trzecich wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem do miejscowości Boguszów-Gorce. Stamtąd zaplanowane było przejście zielonym szlakiem do Sokołowska. Trasa o średnim stopniu trudności wiodła przez Dzikowiec Mały i Dzikowiec (836 m n.p.m.) oraz miejscowość Unisław Śląski. Około 4-godzinna wędrówka zakończyła się w Ośrodku Radosno w Sokołowsku. Wieczorem na turystów czekało jeszcze tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wbrew prognozom nie padało, chwilami nawet wyglądało słońce. W piątek, we mgle i po nocnych opadach deszczu, na trasę Rajdu Mechanika wyruszyła liczna grupa pierwszoklasistów wraz z wychowawcami i opiekunami - mimo kapryśnej aury humory wszystkim dopisywały. Pierwszy raz Rajd przybrał formę rywalizacji międzyklasowej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Na uczestników czekały liczne zadania niespodzianki. Uczniowie poznali historię szkoły i postać naszego patrona Mikołaja Kopernika, zaśpiewali ułożoną przez siebie piosenkę oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Wiele emocji dostarczyła zabawa w przeciąganie liny. Rajd zakończył się przy schronisku "Andrzejówka", gdzie przy wspólnym ognisku pieczone były kiełbaski. W rywalizacji międzyklasowej najwięcej punktów zdobyła i puchar wywalczyła klasa I c T - technik informatyk pod dowództwem wychowawczyni p. Małgorzaty Koźlik. Tegoroczny Rajd za nami - ze zmienną aurą, porannymi opadami i mgłą, ale też wspomnieniem wspólnych chwil na szlaku, wesołej zabawy i rywalizacji. Przed nami - jak zawsze - plany na kolejne wędrówki w góry.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group