Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych/Kłodzko: Rajd o Kropelce – to już jutro

Piątek, 23 września 2011, 15:48
Aktualizacja: 16:11
Autor: red.
Świdnica/Wałbrzych/Kłodzko: Rajd o Kropelce – to już jutro
Fot. organizator
Ponad 100 czynnych uczestników, 5 powiatów, 16 patronów medialnych i suma emocji nie do obliczenia. Już jutro drogami województwa dolnośląskiego przejedzie 50 aut, których kierowcy biorą udział w I Regionalnym Rajdzie o Kropelce. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie na naszym terenie.

Impreza, choć nazwana rajdem w bardzo znaczący sposób różni się od typowych sportów samochodowych. – Przypominamy raz jeszcze, że uczestnicy wcale nie walczą o najlepszy czas. Zwycięży drużyna, która uzyska najwyższą sumę punktów z trzech kategorii. Rajd o Kropelce to przede wszystkim impreza rekreacyjna, podczas której promujemy rodzinną turystykę i bezpieczną jazdę. Dlatego też uczestnicy muszą zwracać szczególną uwagę na ilość zużytego paliwa, czas przyjazdu do miejsc kontrolnych i prawidłowo rozwiązane zadania na trasie– mówi Robert Jagła, dyrektor Rajdu o Kropelce.

Wszystko wskazuje na to, że taka konwencja bardzo odpowiada mieszkańcom Dolnego Śląska. Według regulaminu do udziału w zabawie mogło zgłosić się maksymalnie 50 załóg. Lista ta została zamknięta na kilka dni przed imprezą. – Wśród zgłoszonych uczestników są mieszkańcy pięciu powiatów, przez które przebiegać będzie trasa Rajdu o Kropelce, ale na formularzach dostrzegliśmy również adresy z Legnicy, Wrocławia, czy Jeleniej Góry – wyjaśnia Karolina Osińska, koordynator projektu z ramienia organizatora, czyli Agencji Medialnej ARETE.

Zabawa rozpocznie się komisyjnym tankowaniem „pod korek” i startem z Rynku w Świdnicy, gdzie stanie wieża rajdowa. Samochody odjeżdżać będą od godziny 10.00 co dwie minuty. Po każdej piątce organizator przewidział 12 minutową przerwę techniczną. Ostatni samochód wyjedzie z Rynku o godzinie ok. 13.08. Będzie to auto zamykające peleton i w sposób szczególny oznakowane. Samochodem tym od początku do końca będzie poruszać się przedstawiciel sponsora generalnego imprezy, czyli portalu www.znanenieznane.pl, którego główną ideą jest promowanie turystyki Dolnego Śląska. - Jest Rajd to bardzo emocjonująca impreza. Temat związany jest z podróżowaniem i ekologią, a więc idea jest bardzo bliska działalności Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość, które jest wydawcą naszego tworzy portal – tłumaczy Justyna Wojciechowska z portalu www.znanenieznane.pl . – Cała koncepcja Rajdu o Kropelce, dzięki trasie, która przebiega przez atrakcje pięciu powiatów, motywuje do odrywania tajemnic i udzielania odpowiedzi na pytanie, czy miejsca te są nam znane, czy nieznane. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się włączyć do inicjatywy i wspólnie promować nasze piękne okolice – dodaje Bogumiła Panek, z portalu www.znanenieznane.pl

Uczestnicy ze Świdnicy dojadą do Wałbrzycha, a następnie do Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich i finalnie do Kłodzka. W Dzierżoniowie Rajd o Kropelce jest imprezą towarzyszącą Prezentacjom Gospodarczym. W pozostałych miejscach na zespoły czekać będą również dodatkowe zadania. Pierwszy samochód na Mecie, zlokalizowanej na terenie salonu Auto Komplex przy ulicy Warty 19 w Kłodzku pojawi się około godziny 15.00. Ostatni zamknie listę ok. godz. 19.00. Każda załoga, która dojedzie do mety może, zgodnie z regulaminem, liczyć na uzupełnienie paliwa zużytego na trasie Świdnica – Kłodzko.
- Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na START, do Rynku w Świdnicy. W pozostałych miejscowościach również będzie nas można łatwo zlokalizować, choćby dostrzegając oznakowanie na samochodach – zachęca Robert Jagła. Godzinę przed rozpoczęciem rajdu jego dokładną trasę opublikujemy również na FunPage’u naszego sponsora generalnego, czyli portalu www.znanenieznane.pl

Agencja Medialna ARETE

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group