Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 855
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Raport z pogotowia: śmierć pod quadem

Poniedziałek, 14 lutego 2011, 17:04
Aktualizacja: 19:23
Autor: KO
powiat świdnicki: Raport z pogotowia: śmierć pod quadem
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Najtragiczniejsze zdarzenie w minionym tygodniu w pracy świdnickiego pogotowia ratunkowego miało miejsce w sobotę, 12 lutego, kiedy po kilku godzinach poszukiwań służby odnalazły dwudziestopięcioletniego mężczyznę przygniecionego quadem. Wezwana na miejsce karetka nie mogła dojechać do poszkodowanego. Ostatnie kilkaset metrów trzeba było przebyć na piechotę.

Pogotowie zgłoszenie o nieprzytomnym kierowcy quada przygniecionym przez własny pojazd otrzymało o godz. 21.23. Na miejscu była policja i strażacy. To rodzina mężczyzny zawiadomiła służby. Około godz. 17. dwudziestopięciolatek zadzwonił do bliskich, że miał wypadek i że potrzebuje pomocy. Nie podał dokładnie swojej lokalizacji, skontaktować się z nim już nie było można. Policja rozpoczęła poszukiwania pod wieczór, o godz. 20.12 poprosiła o pomoc strażaków. Ochotnicy z Witoszowa i Burkatowa przeszukiwali pola i lasy wokół Pogorzały. W końcu 2 km od wsi znaleziono Przygniecionego quadem mężczyznę.

- To było w miejscu koło akwenu wodnego, karetka nie mogła tam dojechać, duży odcinek zespól ratunkowy przebył pieszo przez grzęzawiska i chaszcze - relacjonuje Renata Chełminiak, pielęgniarka koordynująca. - Mężczyzna był nieprzytomny, ale zauważono pewne oznaki życia. Podjęto akcję reanimacyjną.

Rannego na desce ortopedycznej przeniesiono do karetki. Po kilkunastu minutach resuscytacji lekarzowi pozostało już tylko stwierdzić zgon. Mężczyzna miał liczne obrażenie wewnętrzne.

To było najtragiczniejszy z 426 wyjazdów pogotowia w minionym tygodniu. Karetki od 7 do 13 lutego pomagały rannym w wyniku trzech wypadków, udzieliły pomocy trzem osobom, które doznały urazów na ulicy oraz zajmowały się dziewięcioma nietrzeźwymi. Między innymi sześćdziesięcioletnią kobietą, którą znaleziono w poniedziałek, 7 lutego, na ulicy w Świdnicy w stanie głębokiego upojenia alkoholowego.

Również w poniedziałek, 7 lutego, karetka została wezwana do czterdziestopięciolatki, która przewróciła się na lodowisku. Kobieta z urazem stawu łokciowego została przewieziona do Latawca.

W czwartek, 10 lutego, pogotowie zajmowało się czterdziestoletnim mężczyzną, który na ul. Gdyńskiej w Świdnicy został ugodzony przez kobietę nożem w ramię. Tego samego dnia doszło do wypadku na ul. Słowiańskiej. W wyniku zderzenia dwóch samochodów trzydziestoośmioletnia kobieta doznała urazu kręgosłupa szyjnego.

W ambulatorium w ubiegłym tygodniu przyjęto 406 osób, w tym 166 dzieci. Wykonano 407 iniekcji.

Wcześniejsze meldunki z pogotowia:
* nieboszczyk w bagnie, akcja śmigłowca po wypadku w Witoszowie, poniedziałek, 7 lutego,
* 482 wyjazdy – 5 wypadków, 138 transportów, środa, 2 lutego,
* sporo poszkodowanych dzieci, wtorek, 25 stycznia,
* pobity na Garbarskiej, dźgnięty nożem na Siostrzanej, wtorek, 18 stycznia,
* trzy potrącenia pieszych, wtorek, 11 stycznia,
* więcej pracy niż zwykle, wtorek, 4 stycznia,
* pełny raport z z sylwestrowych dyżurów, poniedziałek, 3 stycznia,
* świąteczny meldunek z pogotowia, poniedziałek, 27 grudnia,
* 377 wyjazdów w 7 dni, wtorek, 21 grudnia,
* 494 wyjazdy w tygodniu, poniedziałek, 13 grudnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group