Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Raport z pogotowia: wiosna uderza kierowcom do głowy

Wtorek, 29 marca 2011, 7:29
Aktualizacja: 13:26
Autor: KO
powiat świdnicki: Raport z pogotowia: wiosna uderza kierowcom do głowy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Więcej niż zwykle wypadków drogowych, a do tego dwa urazy na ulicy i sześciu nietrzeźwych potrzebujących pomocy medycznej. Plus oczywiście wiele zachorowań – przez ostatni tydzień karetki świdnickiego pogotowia wyjeżdżały 517 razy (z tego 123 wyjazdy to transporty).

W ambulatorium przyjęto 266 pacjentów, w tym 78 dzieci. Wykonano 436 iniekcji.

Ostatni tydzień okazał się tygodniem trudnym dla kierowców. Pogotowie zanotowało sześć wypadków drogowych. Pisaliśmy o trzech z nich. W poniedziałek, 21 marca, wczesnym rankiem w Strzegomiu doszło do zderzenia osobowej hondy z motorowerem marki Simson, a po południu w Jaworzynie Śląskiej doszło do czołowego zderzenia suzuki z seatem. W piątek, 25 marca tragedia wydarzyła się na drodze Strzegom-Wieśnica. Ford focus uderzył w drzewo, dwudziestoletni mężczyzna zginął na miejscu. Więcej na temat tych trzech zdarzeń: Zły pierwszy tydzień wiosny na drogach.

W sobotę też doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na drogach. O godz. 19.46 pogotowie zostało powiadomione o potrąceniu mężczyzny na pl. Grunwaldzkim w Świdnicy. Dwudziestojednolatek doznał urazu głowy i kręgosłupa, został karetką odwieziony do szpitala. Tego samego wieczoru, o godz. 23.29, nadeszło zgłoszenie o zderzeniu samochodów na trasie Komorow-Mokrzeszów. Czterdziestodziewięcioletni mężczyzna miał powierzchowny uraz głowy, ale stwierdził, że pomocy lekarskiej nie potrzebuje.

Sobota to też tragedia w Modliszowie, o której już informowaliśmy. Śpiący w pomieszczeniu kuchennym na parterze domku jednorodzinnego mężczyzna zginął podczas pożaru. Więcej o tym dramatycznym wydarzeniu - Śmierć w płomieniach, wstępna przyczyna: niedopałek.

***
Ostatnie meldunki z pogotowia:

* przedwiosenny tydzień obfitował w nietrzeźwych, poniedziałek, 21 marca,
* dziesięciu nietrzeźwych na 451 wyjazdów, wtorek, 15 marca,
* weekend spokojny, ale 510 igieł w tygodniu poszło, poniedziałek, 7 marca,
* wypadki w… autobusach, wtorek, 1 marca,
* rekordowa liczba wyjazdów, wtorek, 22 lutego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group