Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 632
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ratunku! Trzeba to posprzątać

Środa, 6 lipca 2011, 11:54
Aktualizacja: Czwartek, 7 lipca 2011, 9:42
Autor: GrA
Świdnica: Ratunku! Trzeba to posprzątać
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Poseł Anna Zalewska prosi Najwyższą Izbę Kontroli o kontrolę jednej z najważniejszych i największych inwestycji powiatu świdnickiego – budowy łącznika do A4. Zdaniem posłanki nierozliczenie inwestycji do sierpnia może „utopić” powiat, który już w tej chwili znajduje się w kiepskiej kondycji finansowej.

Droga według planów powinna zostać rozliczona do końca sierpnia. – A do tej z stu dziesięciu milionów złotych, rozliczono jedynie kilkanaście – wyjaśniała podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska. – Kumulacja wszystkich tych płatności oraz nieterminowość może spowodować utracenie pieniędzy z Unii Europejskiej.

zobacz film:

Jak tłumaczy Anna Zalewska chce zrobić wszystko, by do takiej sytuacji nie dopuścić. – Najwyższa Izba Kontroli idealnie to wszystko porządkuje, tak, aby inwestycja przeszła pomyślnie badania Komisji Europejskiej – dodaje Anna Zalewska, podkreślając jednocześnie, że w chwili obecnej Komisja Europejska bardzo dokładnie monitoruje każdy element inwestycji, która jest dotowana ze środków unijnych.
Do rozliczeni inwestycji pozostało już bardzo niewiele czasu. – Dlatego poprosiłam Najwyższą Izbę Kontroli o pilną kontrolę. To też dyscyplina dla pana starosty – wyjaśnia Anna Zalewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group