Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Recytowali na medal

Czwartek, 10 marca 2022, 17:08
Autor: red
Świebodzice: Recytowali na medal
Fot. UM Świebodzice
9 marca 2022 (środa) w Szkole Podstawowej nr 4 w Świebodzicach odbył się 25 Dolnośląski konkurs Recytatorski Pegazik.

Uczestników powitał Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, który zasiadał również w jury. Na początek przekazał słowa uznania organizatorom za inicjatywę przygotowania wydarzenia, a uczestnikom za odwagę, propagowanie piękna poezji języka polskiego. W wydarzeniu uczestniczyli, także: dyrektor szkoły Anna Nowak, pracownik Biblioteki Miejskiej Agnieszka Okarmus, Małgorzata Olkowska z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Jolanta Staniewska emerytowana polonistka, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Nad przebiegiem konkursu czuwały opiekunki: Małgorzata Głombicka i Agnieszka Blachnik. Młodzi uczestnicy, mimo tremy spisali się świetnie.

Uczniowie zaprezentowali niezwykle zróżnicowany repertuar literacki, nie zabrakło utworów klasycznych, wszystkim znanych, jak na przykład: Słoń Trąbalski Juliana Tuwima czy Nic dwa razy Wisławy Szymborskiej. Wysoki poziom jaki zaprezentowali uczestnicy spowodował, że jury nie miało łatwego zadania.

Ostatecznie nagrodzeni zostali:
w kategorii „młodsi” trzecie miejsce zajął Bartosz Szydłowski z SP 1, drugie miejsce Nadia Woźniak z SP 2 i pierwsze przypadło Laurze Gębarowskiej z SP Integracyjnej.
w kategorii „starsi” ” trzecie miejsce zajęła Maja Zawadzka z SP 2, drugie miejsce zajął Zbigniew Gul z SP 2, i pierwsze przypadło Amelii Andrzejewskiej z SP 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group