Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rekord w Jaworzynie

Poniedziałek, 30 stycznia 2023, 13:48
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rekord w Jaworzynie
Fot. SOKiBP
Kiermasze ciast, kwesty, pokazy artystyczne, licytacje – to tylko część atrakcji przygotowanych przez sztab w Jaworzynie Śląskiej na 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki pracy wielu wolontariuszy i ogromnemu wsparciu mieszkańców gminy udało się zebrać rekordową kwotę 27 tysięcy 558,56 zł.

Finał WOŚP w niedzielę, 29 stycznia rozpoczął się tradycyjnie od ulicznej kwesty. Od rana trwały także kiermasze w Bolesławicach i Pastuchowie przy wsparciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastuchowie, Bolesławicach oraz Pasiecznej. Na stoiskach można było zjeść coś ciepłego oraz coś słodkiego. Wszystko przygotowane zostało przez lokalną społeczność, od serca. W Pastuchowie odbył się także pokaz broni i strzelania, dzięki uprzejmości Związku Strzeleckiego im. Orląt Lwowskich.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się finałowa impreza w Jaworzynie Śląskiej. W hali sportowej przy ul. Świdnickiej zebrani mogli obejrzeć i wysłuchać koncertów Arthura Samuela oraz zespołu Aorta. Odbyły się także występy taneczne roztańczonych dzieciaków z YOUR SPACE oraz dziewcząt z zespołu tanecznego „Fart”. Widowiskowy pokaz przedstawili zawodnicy Fighter Klub Kaczmarek Grodowski sekcja Fighter Klub Jaworzyna Śląska.

Na przybyłych czekały atrakcje, strefa zabaw dla dzieci z urządzeniami rozrywkowymi. Można było wykonać sobie brokatowy tatuaż, zrobić niepowtarzalne zdjęcie w fotobudce, spróbować swoich sił w minigolfa, obejrzeć filmy VR, spróbować sił w rowerowej zabawie z przedstawicielami sekcji kolarskiej GLKS w Jaworzynie Śląskiej. Podczas imprezy obecni byli także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej i młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jaworzynie Śląskiej.

W trakcie całej imprezy licytowano fanty wystawione przez darczyńców. W efekcie w całej gminie zebrano 27 tys. 558,56 zł. W Bolesławicach zebrano 5 tys. 162,33 zł, w Pastuchowie – 6 600,17 zł.

- Przygotowania zaczęliśmy pod koniec października, a do dnia finału liczba osób, firm i organizacji zaangażowanych w akcję przekroczyła 200. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali fanty na orkiestrową licytację. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, osobom zaangażowanym w organizację finału oraz każdemu, który 29 stycznia 2023 r. dorzucił swoją cegiełkę na rzecz tegorocznej zbiórki. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomogli nam w tym roku. Mamy nadzieję, że będziecie z nami także w kolejnych latach. Bo przecież Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i o jeden dzień dłużej! Dziękujemy! – podsumowują członkowie sztabu w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group