Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rekordowo na "Strzegomskiej Dwunastce"

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 17:59
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2017, 18:01
Autor: red
Strzegom: Rekordowo na "Strzegomskiej Dwunastce"
Fot. UM Strzegom
24 czerwca br. już po raz szósty ulicami Strzegomia odbył się bieg "Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem", w którym wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 395. Przed biegiem głównym – na boisku sportowym Zespołu Szkół – odbyły się biegi dla młodszych kategorii wiekowych.

Trasa biegu głównego biegła ulicami miasta i była urozmaicona, obfitowała w niełatwe podbiegi i szybkie zbiegi. Przebieg trasy był następujący: Rynek - Krótka - Parkowa- droga gruntowa wzdłuż torów kolejowych - Górnicza - Niepodległości - Kościuszki - Rynek.

W ramach biegu głównego - oprócz klasyfikacji generalnych - prowadzono również klasyfikacje w kategoriach wiekowych co 10 lat, w kategorii małżeństw (łączny czas żony i męża w biegu głównym 12 km) oraz klasyfikacje gminy Strzegom. Ponadto rozegrano III Ogólnopolskie Mistrzostwa Branży Kamieniarskiej.

Bieg główny na dystansie 12 km wygrał Czech Pavel Brydl z Trutnova, najlepszą biegaczką została - kolejny już raz w Strzegomiu - Halina Szczensna-Radzikowska (Ukraina) ze Świdnicy. Wśród zawodników z gminy Strzegom wygrał Marcin Czerwiecki, który dosłownie o włos wyprzedził Tomasza Krymskiego (w generalce obaj byli odpowiednio na 12. i 13. miejscu). Bezkonkurencyjną biegaczką z gminy Strzegom okazała się Marzanna Durlik. Wśród małżeństw najlepsi okazali się Monika i Przemysław Lachowscy z Bolesławca. Ogólnopolskie mistrzostwa branży kamieniarskiej wygrali: Przemysław Gibiec z Cieszyna i Joanna Trąbka ze Starego Lubosza koło Kościana. W biegu na 6 km najlepsi okazali się: Daniel Traczyński ze Świdnicy i Edyta Gardecka z Wałbrzycha.

Na wszystkich uczestników czekał atrakcyjny pakiet sportowy, a na mecie - pamiątkowy medal. Najlepsi biegacze otrzymali puchary (statuetki) i nagrody rzeczowe.

Szczegółowe wyniki:
http://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2017/1339-strzegomska-dwunastka-2017.html

Dodajmy jeszcze, że w tym roku na terenie strzegomskiego Rynku zostało utworzone "miasteczko biegowe", gdzie na wszystkich czekało wiele atrakcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group