Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remont kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 379

Środa, 24 sierpnia 2016, 16:17
Autor: red
Świdnica: Remont kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 379
Fot. UM Świdnica
W najbliższym czasie, czyli w przeciągu około dwóch tygodni na ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy rozpoczną się remonty kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 379.

Rozbudowę fragmentu drogi od ronda u zbiegu ulic Kochanowskiego/Polna Droga do wyjazdu z miasta za ul. Słowiańską przeprowadzi firma SKANSKA. Koszt realizacji tego zadania to 980 tys. zł (w tym udział miasta – 200 tys. zł). Zakres prac obejmie rozbudowę skrzyżowania z ulicą Słowiańską poprzez wydzielenie pasa dla pojazdów skręcających z ulicy Wałbrzyskiej w kierunku osiedla Słowiańskiego, budowę ścieżki rowerowej i chodnika z oświetleniem i kanalizacją deszczową. W trakcie prac przebudowane zostaną również kolidujące sieci energetyczne i telekomunikacyjne.

Ten odcinek drogi zostanie zamknięty w czwartek, 25 sierpnia. Wyznaczone zostaną trasy objazdowe. Kierowcy którzy będą chcieli poruszać się na trasie Świdnica-Wałbrzych drogą wojewódzką 379, będą musieli pojechać objazdem wyznaczonym przez Witoszów Dolny. Dla kierowców, którzy będą chcieli dostać się w rejon osiedla Słowiańskiego, w tym na cmentarz komunalny, objazdy wyznaczone zostaną ulicami Polna Droga, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Śląska, Słowiańska. Dla pojazdów o wysokości pow. 3 m będzie funkcjonował objazd przez Bystrzycę Dolną. Trasy objazdowe w przeciwnych kierunkach będą takie same.

Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów odpowiedzialne będzie za przebudowę odcinka ul. Wałbrzyskiej od ul. Korczaka do ul. Mierniczej. Koszt realizacji tego zadania to 713 tys. zł (w tym udział miasta 100 tys. zł). Roboty budowlane polegać będą na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów, regulacji krawężników wraz z budową ścieku przykrawężnikowego. Przebudowana zostanie także sieć oświetlenia drogowego. W tym samym czasie prace wodno-kanalizacyjne realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji a nowy odcinek sieci gazowej wykonana Polska Spółka Gazownictwa.

Dla tego zadania dodatkowe trasy objazdów wyznaczone zostaną w późniejszym terminie. Obecnie trwają prace wykonawcy nad zastępczą organizacją ruchu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group