Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remont "Młynówki"

Piątek, 27 marca 2020, 9:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
Świdnica: Remont "Młynówki"
Fot. UM Świdnica
Zakończył się remont potoku Młynówka. Roboty budowlane przeprowadziła firma "Kanalizacja – Jan Marciniszyn". Łączny ich koszt wyniósł ok. 85 tys. zł. Wymieniono 128 metrów przewężonych odcinków kanału na rury o średnicy 400 mm, jedną studnię rewizyjną, a siedem z nich wyremontowano.

W studniach wykonano kinety uniemożliwiające swobodny przepływ wody, co w znaczny sposób zmniejszyło straty i podniosło wydajność przepływu.

Potok Młynówka doprowadza wodę z rzeki Bystrzycy do zespołu basenów przy ul. Śląskiej oraz do zbiornika Witoszówka w Parku Centralnym. W ubiegłym roku ze względu na suszę, w okresie letnim zbiornik nie był zasilany z naturalnego dopływu, czyli z potoku, co powodowało systematyczne obniżanie poziomu wody, a w konsekwencji także czasowe wyłączenia fontann w parku.

- Remont ten był konieczny, gdyż przepływ wody w Młynówce był ograniczony ze względu na przewężenia rurociągu na trzech skanalizowanych odcinkach, a także z powodu korzeni drzew wrastających w rurociąg w dwóch miejscach – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

Prace polegające na usunięciu korzeni drzew z rurociągu oraz oczyszczenie i odmulenie 295 metrowego odcinka otwartego od ujścia zbiornika do Fleszy Nowomłyńskiej wykonało Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group