Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Remontują chodniki

Czwartek, 17 października 2019, 13:49
Autor: red
Gmina Żarów: Remontują chodniki
Fot. UM Żarów
Zakończyły się prace przy budowie chodnika w Pożarzysku, gdzie powstał nowy ciąg pieszy na długości 40 metrów bieżących.

Niebawem rozpocznie się także remont chodnika w Bukowie oraz Mielęcinie. Prace prowadzone są również w Łażanach. Nowe chodniki powstają na terenie gminy Żarów, ale przy drogach powiatowych, w ramach podpisanego porozumienia z powiatem świdnickim. Na realizację tego zadania gmina Żarów przeznaczy 135.000,00 złotych. Zgodnie z podpisanym porozumieniem powiat świdnicki zobowiązał się do budowy chodnika w Łażanach oraz wymalowania przejścia dla pieszych i na te zadania ma przeznaczyć kwotę nie większą niż 50.000,00 złotych.

– Budowa chodnika w Pożarzysku jest finansowana ze środków budżetu gminy Żarów w ramach funduszu sołeckiego. Przypomnę tylko, że w ramach funduszu sołeckiego prowadzimy inwestycje najbardziej potrzebne dla naszych mieszkańców. Środki z funduszu sołeckiego są to pieniądze z budżetu gminy przekazane do dyspozycji mieszkańców, którzy wskazują na jakie zadania je przeznaczyć. Prace prowadzimy przy drogach powiatowych, a powiat świdnicki finansuje budowę odcinka chodnika w Łażanach. Wcześniej, w ramach porozumienia, Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego dokładała się finansowo do budowy każdego chodnika, który był remontowany przy drodze powiatowej. Drugi rok z rzędu, pracownicy Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego wybierają jedną wieś i tam remontują za własny wkład finansowy budowę chodnika. W pozostałych wsiach to gmina finansuje remonty chodników – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

W tym roku wyremontowano chodniki w Wierzbnej, Mrowinach, Imbramowicach, Zastrużu orz przy ul. Krzywoustego w Żarowie. Niebawem do użytku mieszkańców wsi oddane zostaną kolejne odcinki chodników w Pożarzysku, Bukowie, Mielęcinie oraz Łażanach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group