Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 864
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Remontują świetlice w gminie Marcinowice

Sobota, 15 października 2016, 11:08
Autor: red
Marcinowice: Remontują świetlice w gminie Marcinowice
Fot. UG Marcinowice
W Goli Świdnickiej remont świetlicy wiejskiej już się zakończył. Trwają natomiast prace w Zebrzydowie i w Białej.

Na przełomie lipca i sierpnia w Goli Świdnickiej przeprowadzony został remont świetlicy. Uszkodzeniu uległ dach budynku i podczas opadów woda wdzierała się do środka. Prace były niezbędne w celu zabezpieczenia przed jego dalszym niszczeniem. Naprawa polegała na wymianie papowego pokrycia dachowego oraz malowaniu wewnątrz budynku. Remont dachu wykonała firma „Spec-Dach II” Roboty Budowlano-Dachowe Anna Grzelik, a koszt wymiany wyniósł 22 000,00 zł. Malowaniem wnętrza budynku zajęły się osoby zatrudnione w ramach robót publicznych.

Obecnie trwają prace na świetlicy wiejskiej w Zebrzydowie. Remont realizowany jest przez P.P.H.U. BOWIP Andrzej Pach ze Świdnicy. Prace remontowe polegają na wykonaniu nowych tynków w sali głównej, malowaniu, naprawie podłogi na scenie oraz dachu nad sceną. Przypomnijmy, że zły stan techniczny świetlicy w Zebrzydowie nie pozwalał na jej użytkowanie. Dlatego też na wniosek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych i Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych obiekt został zamknięty.

Gmina Marcinowice złożyła wniosek w ramach Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi i otrzymała dofinansowanie. W lipcu br. wójt gminy Marcinowice wraz ze skarbnikiem gminy odebrali z rąk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej oraz dyrektora wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Pawła Czyszczonia umowę o przekazaniu środków na remont świetlicy w Zebrzydowie. Wysokość dofinansowania wynosi 30 000, 00 zł, a wartość całej inwestycji to kwota 74 833,70 zł. Zakończenie prac planowane jest na 25 listopada.

Realizowane są również prace na świetlicy wiejskiej w Białej. Pilnego remontu wymagała podłoga na scenie oraz w pomieszczeniu, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci. Uległa ona zniszczeniu i zapadła się.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group