Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Remontują ul. 3 maja

Niedziela, 31 maja 2020, 7:10
Aktualizacja: 10:12
Autor: red
Strzegom: Remontują ul. 3 maja
Fot. UM Strzegom
Rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ul. 3 Maja w Strzegomiu.

Wykonawcą robót jest firma MAT-BRUK ze Świdnicy. Koszt wynosi ok. 1,2 mln zł, a planowany termin zakończenia prac to koniec października br.

Po wykonaniu prac przygotowawczych tj. zatwierdzeniu i wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu i uzyskaniu zgody konserwatora zabytków na prowadzenie prac, rozpoczęła się realizacja robót w terenie. Do końca października będą występować utrudnienia w komunikacji. W załączeniu plansza organizacji ruchu zastępczego dla ul. 3 Maja w Strzegomiu.
- Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada połówkowe zamykanie odcinków jezdni. Odcinki będą miały długość od 100 m do 200 m i będą obejmowały połowę szerokości jezdni, aby możliwy był lokalny ruch dla mieszkańców. Miedzy zamkniętymi odcinkami możliwe będzie mijanie się pojazdów - informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w UM w Strzegomiu.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do zamknięcia południowej strony ulicy w celu likwidacji rowu i wykonania w jego miejscu odcinków kanalizacji deszczowej. Po wykonaniu podbudowy drogi i chodnika nad dawnym rowem, zostanie poprowadzony po niej ruch. Zostanie zamknięta północna połowa, aby przebudować ją wraz z nawierzchnią. Ostatnią fazą przebudowy będzie ułożenie nawierzchni południowej połowy jezdni i chodnika.

Prace rozpoczęły się od środkowego odcinka ulicy tj. od wiaduktu drogi krajowej nr 5 do posesji nr 8.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group