Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1379
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remonty czas zacząć

Czwartek, 31 sierpnia 2023, 13:49
Autor: red
Świdnica: Remonty czas zacząć
Fot. UM Świdnica
Ruszają prace przy remoncie ulic Kraszowickiej i Inżynierskiej w Świdnicy.

W pierwszej kolejności rozpoczną się prace porządkowe i przygotowawcze na ulicy Inżynierskiej. Plac budowy został już przekazany wykonawcy, firmie HYPMAR z Modlęcina, która realizować będzie również remont ostatniego odcinka ulicy Kraszowickiej. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na zmiany w organizacji ruchu.

Przebudowa ulicy Inżynierskiej rozpocznie się od strony ronda przy ul. Wrocławskiej. W pierwszej kolejności wykonane zostanie sprzątanie terenu i wywóz ziemi. Następnie prace drogowe rozpoczną się od budowy nowego odcinka ul. Inżynierskiej od wjazdu do MPK do ul. Wrocławskiej. W związku z tym nie przewiduje się większego utrudnienia w ruchu w tym rejonie miasta. W ramach inwestycji wykonana zostanie m. in. budowa i przebudowa jezdni, chodników, ścieżki rowerowej i zatok postojowych oraz kanału technologicznego, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia.

Natomiast w czwartek, 31 sierpnia zostanie przekazany wykonawcy teren budowy przy ulicy Kraszowickiej. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę jezdni, budowę ciągu pieszo rowerowego, kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Utrudnienia w ruchu pojazdów pojawią się od poniedziałku, 4 września. Wtedy zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Kraszowickiej od przejazdu kolejowego do ul. Bystrzyckiej. Prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i stosowanie się do wyznaczonych objazdów.

Przypomnimy, że Świdnica otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację obydwu inwestycji. W przypadku ul. Inżynierskiej jest to 60% kosztów, a dla ul. Kraszowickiej to 50% kosztów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group