Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Reporter TVN 24 na zajęciach w strzegomskim LO

Niedziela, 3 czerwca 2018, 7:51
Aktualizacja: 8:54
Autor: red
Strzegom: Reporter TVN 24 na zajęciach w strzegomskim LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedził Maciej Warsiński – reporter TVN 24.

Dziennikarz przygotował warsztaty dziennikarsko - medialne dla klas humanistycznych. Uczniowie mieli okazję wejść w rolę reporterów i stworzyć przed kamerą własną wizję reportażu. Licealiści dowiedzieli się również, jak wygląda praca z perspektywy dziennikarza, poznali sposoby pozyskiwania informacji oraz techniczną stronę budowy informacji. To była doskonała okazja, aby przećwiczyć tworzenie: czołówki, przywitania, headów (przedstawienia najważniejszych informacji), zapowiedzi oraz materiału.

Spotkanie z redaktorem pozwoliło humanistom doświadczyć, chociaż przez chwilę, codziennej pracy dziennikarza, ale także poznać wiele ciekawych faktów związanych z wykonywaniem tego pasjonującego zawodu.

Po zajęciach warsztatowych licealiści przeprowadzili z gościem wywiad w studiu radiowym "Głos Liceum", a także wykonali kilka zdjęć oddających atmosferą spotkania.

Już na początku czerwca klasa dziennikarsko - medialna i prawnicza (I a) udaje się do Warszawy na dalszą część projektu dziennikarskiego, podczas którego humaniści zwiedzą media ogólnopolskie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group