Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewitalizacja parku im. Jana Kasprowicza stanie się faktem

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 8 sierpnia 2014, 7:17
Autor: red.
Fot. użyczone
Wkrótce ruszą prace przy rewitalizacja parku im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. W ramach prac przewidziano m. in. wymianę nawierzchni alejek oraz trzech placów na trwale utwardzone ścieżki z kruszywa naturalnego. Park będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych – wykonana zostanie pochylnia dla niepełnosprawnych. Pojawią się nowe estetyczne ławki parkowe, kosze na śmieci, czy pas dla rowerów oraz stojaki na rowery.

Efektowne nasadzenia zaplanowano w obrębie trzech placów, a park zyska nowe oświetlenie. Według planu prace mają się zakończyć 31 października 2014 roku. Rewitalizację parku im. Kasprowicza zrealizuje świebodzicka firma „Stańczyk”, która wyłoniona została w drodze przetargu. Na zadanie miasto przeznaczy ponad 1,1 mln zł.

Na terenie parku są zamontowane obecnie urządzenia placu zabaw, których stan jest zadawalający w związku z tym w chwili obecnej nie będą wymieniane. W dokumentacji jest przewidziane również miejsce na linowy plac zabaw. Jego montaż, podobnie jak wykonanie nowej nawierzchni boiska, zależeć będzie od decyzji o sfinansowaniu prac przez nową Radę Miejską.

Ale to nie koniec działań. Zgodnie z zapowiedziami władz Świdnicy gruntowny lifting przejdzie również Park Centralny. Przetarg na prace, które mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, zostanie wkrótce ogłoszony.

***

Park im. J. Kasprowicza leży w obrębie ulic Pionierów Ziemi Świdnickiej, R. Traugutta i Sprzymierzeńców. Do parku prowadzą trzy alejki od ul. Traugutta, siedem alejek od ul. Pionierów i dwie alejki od ul. Sprzymierzeńców. Teren o powierzchni 4,37 ha ma kształt zbliżony do trójkąta. Roślinność parku stanowią m. in. buki zwyczajne, lipy krymskie, lipy srebrzyste, głogi jednoszyjkowe oraz platany klonolistne. Obecne ścieżki asfaltowe są w złym stanie technicznym, a w wielu przypadkach nawierzchnia została zniszczona przez korzenie drzew. Oświetlenie alejek wymagało przeprojektowania, a wymiana istniejących lamp na nowe oraz zmiana lokalizacji pozwoli na uzyskanie oczekiwanego efektu w postaci dobrze oświetlonych ścieżek i placów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~XL 8-08-2014 11:36
Jesli ktos chce zobaczyć wygląd alejek z kruszywa naturalnego niech się wybierze do parku tzw. młodziezowego ! ! Pieniądze wyrzucone w błoto ,a dodac trzeba że alejki zostały wykonane ok. m-ca temu. Kto to odebrał? Przewiduje że tak będzie to wyglądało w parku Kasprowicza .Konserwacja alejek pochłaniać bedzie sporo a tu na koszenie traw brakuje!! Brawo włodarze- tylko aleje twarde?asfalt.kostka itp. zapewniaja trwałość na lata, a konserwacja ich nie wymaga nakładów?poza zamiataniem!! Dla ciekawości- alejki w parku zostały wykonane w 1972 r. Miały prawo się "rozsypać" Opinia pod rozwagę , nigdy nie jest za pózno.
~donno 14-08-2014 6:18
Dokładnie! Podobnie wygląda pseudo- ścieżka rowerowa obok Witoszowki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group