Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1201
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Rewitalizują park

Środa, 30 czerwca 2021, 7:13
Autor: red
Rogoźnica: Rewitalizują park
Fot. UM Strzegom
Trwa rewitalizacja dawnego parku dworskiego w Rogoźnicy poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu stworzenia nowej strefy aktywności wsi.

W parku w Rogoźnicy w czerwcu br. rozpoczęły się prace związane z kolejnym już etapem dużego projektu rewitalizacji zabytkowego parku dworskiego. Jest to kontynuacja prac wykonanych w ubiegłym roku, kiedy przy odrestaurowanym murze i malowniczym belwederze została wybudowana scena (podest) do występów plenerowych i organizacji imprez.

- W bieżącym etapie rewitalizacji parku zostanie wykonana nawierzchnia mineralna okalająca scenę oraz oświetlenie-iluminacja bryły baszty. Dla potrzeb dalszych etapów rewitalizacji parku, pod nowo wykonaną nawierzchnią, zostaną ułożone rury osłonowe, przygotowane dla przyszłego oświetlenia parkowego - informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu.

Planowana wartość projektu wynosi blisko 52 tys. zł, z czego dofinansowanie to kwota 25,8 tys. zł Zakończenie tej części projektu rewitalizacji parku przewidziano do końca lipca br. W sierpniu na terenie rogoźnickiego parku planowana jest pierwsza impreza plenerowa umożliwiająca aktywizację i integrację mieszkańcom Rogoźnicy i okolicznych wsi.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group