Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/Znojmo: Rewizyta młodych strzegomian w Znojmo

Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:57
Autor: red./UMiG Strzegom
Strzegom/Znojmo: Rewizyta młodych strzegomian w Znojmo
Fot. UMiG Strzegom
Rok temu strzegomscy licealiści z koleżankami i kolegami z Liceum Pedagogicznego w Znojmo wystawili spektakl historyczny: „Miłość ponad granicami, czyli ślub Anny Czeskiej z Henrykiem II Pobożnym”. Teraz wyjechali do Czech z przedstawieniem.

Polska młodzież wraz z czeskimi licealistami zwiedzała trzykondygnacyjne podziemia Znojmo, klasztor, w którym wyrabia się słynne znojmowskie wina, podziwiała panoramę miasta z pokładu kolejki turystycznej i przyglądała się lekcjom prowadzonym przez czeskich nauczycieli. Licealiści ze Strzegomia podziwiali szkołę w kostiumach historycznych wypożyczonych z teatru. Serca młodych Czeszek podczas przedstawienie podbił Andrzej Podwojewski. Występ udał się.

- Dla uczniów było to bardzo trudne wyzwanie – relacjonuje autor scenariusza, polonista Tomasz Marczak. – Ponieważ licealiści występowali przed publicznością czeską, której reakcji nie mogli przewidzieć, zwłaszcza, że pierwsze sceny były odgrywane tylko w języku polskim. Z zadowoleniem jednak stwierdzam, że świetnie z tym dodatkowym stresem sobie poradzili.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group