• Środa, 17 lipca 2019
  • Godz. 6:37
  • Imieniny: Aleksego, Anety, Bogdana, Jadwigi
  • Czytających: 781
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Robi się coraz chłodniej – świdnicka policja rozpoczyna akcję Zima

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 1 listopada 2009, 9:53
Aktualizacja: 9:59
Autor: policja
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Okres zimowy to znaczne spadki temperatury, a co za tym idzie, zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku.

Zagrożenie utraty życia dotyczy także osób nietrzeźwych przebywających w pomieszczeniach opuszczonych, nie ogrzewanych a także na wolnym powietrzu.

W tym czasie na terenie powiatu świdnickiego prowadzone będą wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać takie osoby.

Policjanci podejmują działania mające na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom. Przede wszystkim:

· kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i samotne, a następnie przekazują informacje w tym zakresie służbom pomocy społecznej i władzom samorządowym,

· zwracają uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu i w przypadku stwierdzenia zagrożenia życia lub zdrowia podejmują wobec nich interwencje, mające na celu doprowadzenie ich do miejsca zamieszkania lub Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych KPP w Świdnicy.

· kontrolują w trakcie służby - zwłaszcza nocnej - dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe, na wypadek przebywania tam osób samotnych i bezdomnych, proponując im noclegi oraz posiłki w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach pomocowych.

Działania te prowadzone są przy współpracy z organami samorządu terytorialnego oraz organizacjami i placówkami społecznymi, które zobligowane są do udzielenia pomocy osobom potrzebującym. Mają one charakter "pomocowy", a nie represyjny, w związku z tym policjanci udzielają wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group