Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Robocze spotkanie w gminie Świdnica

Środa, 4 stycznia 2017, 10:40
Aktualizacja: 16:42
Autor: red
Gmina Świdnica: Robocze spotkanie w gminie Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
Ponad 6,5 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów oraz sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych trafi niebawem do ochotniczych straży pożarnych z 5 powiatów.

Robocze spotkanie z udziałem szefów samorządów i pracowników odpowiedzialnych za realizację projektu odbyło się dzisiaj w sali narad Urzędu Gminy Świdnica.
- Do 17 stycznia br. jesteśmy zobligowani do skompletowania wszystkich dokumentów, tak aby być gotowymi do podpisania umowy i rozpoczęcia procedury przetargowej. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, bowiem w projekcie uczestniczy 11 jednostek samorządu terytorialnego, w tym gmina Świdnica jako lider projektu. Jestem przekonana, że pomimo tak dużego przedsięwzięcia doskonale sobie z tym poradzimy. Dziękuję w tym miejscu za zaangażowanie, a szczególnie komendanta PSP Tomasza Szuszwalaka. Partnerstwo się opłaciło – podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

Zadowolenia z przyznania dofinansowania gminie Świdnica i gminom będącym partnerami projektu nie kryli obecni na spotkaniu włodarze gmin. Wiadomość o przyznaniu 4,17 mln zł dofinansowania ucieszyła przede wszystkim strażaków.
- Dziękuje wójt gminy Świdnica Teresie Mazurek wraz z kierownictwem oraz pracownikami działu inwestycji, za podjęcie roli lidera projektu – mówiła wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.

W ramach projektu gmina Świdnica zakupi sprzęt w postaci średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie i sprzętu ratownictwa drogowego. Wartość przedsięwzięcia w zakresie gminy wyniesie ponad 895 tys. zł. Łącznie w ramach projektu zostanie zakupionych 7 takich pojazdów. Ponadto planowany jest zakup 3 samochodów bojowych lekkiego typu oraz zakup sprzętu ratownictwa drogowego. Procent dofinansowania z RPO WD 2014-2020 to 64 % poniesionych wydatków kwalifikowanych, wkład własny gminy to 36 % wydatków kwalifikowanych. Łączna wartość projektu opiewać będzie na ok. 6,56 mln zł, w tym wnioskowane dofinansowanie wyniesie ponad 4,17 mln zł. Okres realizacji projektu to rok 2017.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z następującymi gminami: Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Udanin, Żarów, Marcinowice. Liderem projektu jest Gmina Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group