Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rockowo o uzależnieniach

Środa, 21 listopada 2012, 10:56
Aktualizacja: 10:57
Autor: red.
Świdnica: Rockowo o uzależnieniach
Fot. użyczone
Nie poprzez długie, nudne wykłady wygłaszane przez uczonych profesorów, nie przez prelekcje i sympozja, tylko poprzez muzykę rockową i scenki rodzajowe próbowano przedstawić świdnickim uczniom problem uzależnienia od narkotyków, alkoholu i innych używek.

„Iluzja rzeczywistości” - to tytuł programu profilaktycznego przedstawionego przez mielecki zespół „HRABIA” na trzech koncertach w świdnickim Klubie „Bolko”. Obejrzało go około 1000 uczniów z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

- Członkowie zespołu HRABIA przybyli do Świdnicy na zaproszenie powiatu świdnickiego i ich występ był uzupełnieniem programu realizowanego przez świdnicki SP ZOZ pod nazwą „Step by step na drodze bez uzależnień” – informuje Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska.

- Cały program ma pomóc w kształtowaniu postaw asertywnych wśród młodzieży, która szczególnie podatna jest na sytuacje stresowe, co bezpośrednio może skutkować sięgnięciem po narkotyki lub inne niebezpieczne używki – mówi Barbara Świętek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group