Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Roczna odprawa

Piątek, 10 lutego 2023, 7:34
Autor: red
Żarów: Roczna odprawa
Fot. UM Żarów
Funkcjonariusze żarowskiego komisariatu policji podsumowali 2022 rok na dorocznej odprawie, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Żarowie.

W spotkaniu uczestniczyli także I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy młodszy inspektor Przemysław Siwiak, burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.
Sprawozdanie z całorocznej pracy komisariatu policji w Żarowie przedstawili komendant Katarzyna Wilk oraz zastępca komendanta Mariusz Andrzejewski.

- Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie interweniowali w sprawach dotyczących wypadków i kolizji drogowych, włamaniach, zatrzymaniach sprawców, wykroczeniach i przy wielu innych zdarzeniach. Od stycznia do grudnia 2022 roku w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowano łącznie 142 zgłoszenia dotyczące problemów nurtujących społeczność miasta i gminy Żarów. W 2022r. na terenie powiatu świdnickiego odnotowano 101 wypadków, z czego w samym Żarowie było ich 6. Funkcjonariusze prowadzili również wiele działań profilaktycznych. Do najważniejszych z nich należy wymienić akcje „Wzorowy Senior”, czy "Bezpieczna droga do szkoły" – mówiła w trakcie spotkania komendant policji w Żarowie Katarzyna Wilk. Na zakończenie odprawy komendant podziękowała władzom miasta i radnym Rady Miejskiej za wpieranie policji w Żarowie.

W trakcie spotkania burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie Roman Konieczny podziękowali funkcjonariuszom za podejmowane interwencje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group