Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Roczna odprawa policji w Świebodzicach

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:21
Aktualizacja: 17:23
Autor: red
Świebodzice: Roczna odprawa policji w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Tradycyjnie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach podsumowali ubiegłoroczne wyniki pracy. Odprawa odbyła się – co także jest już wieloletnią tradycją – w sali narad ratusza miejskiego.

W odprawie wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadk. Andrzej Dobies, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, członkowie Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej pod przewodnictwem radnego Jarosława Dąbrowskiego, Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach Elżbieta Krzan wraz z Zastępcą Prezesa Sylwią Wawrzyńczyk.

Wyniki referował komendant świebodzickiego komisariatu, kom. Janusz Kozendra.

Z przedstawionych statystyk wynika, że nieznacznie spadła wykrywalność przestępstw, jednak od lat utrzymuje się ona w zasadzie na podobnym poziomie – blisko 70 %. Łącznie w 2016 roku policjanci podjęli 4013 interwencji. Wśród najbardziej dokuczliwych przestępstw były tylko 3 rozboje, 41 kradzieży z włamaniem i 57 kradzieży. Odnotowano 52 zdarzenia związane z przestępstwami narkotykowymi.

Na terenie miasta doszło do 15 wypadków drogowych, w których 22 osoby zostały ranne. Zatrzymano 81 nietrzeźwych kierujących. Podczas odprawy wymieniono także najpoważniejsze zdarzenia, jakie wydarzyły się w minionym roku w Świebodzicach – czyli cztery zabójstwa. Sprawcy trzech z nich zostali zatrzymani, jedna z tych spraw jest już zakończona w postępowaniu sądowym, kolejna toczy się właśnie przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w jednym przypadku nie zatrzymano do dziś sprawcy – chodzi o poszukiwanego przez Europol i Interpol Grzegorza Zgrzebnickiego.
- Chciałbym podziękować wszystkim funkcjonariuszom za skuteczne działania, które jako mieszkańcy odczuwamy i doceniamy – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Nie spotykam się w kontaktach z mieszkańcami z negatywną oceną pracy funkcjonariuszy. Cieszy mnie dobra ocena współpracy policji z naszą Strażą Miejską. Myślę, że mamy tu w mieście pełne poczucie bezpieczeństwa.

Za owocną współpracę z samorządem, zwłaszcza z Komisją Bezpieczeństwa RM dziękował także komendant Janusz Kozendra. Jej efektem jest wskazanie i objęcie szczególnym monitoringiem kilku newralgicznych miejsc na terenie Świebodzic.

Podsumowując spotkanie komendant powiatowy Andrzej Dobies ciepło odniósł się do pracy świebodzickiej jednostki – nie ukrywając sentymentu do miejsca, w którym kilka lat temu pracował jako komendant.
- Są tu świetni policjanci, doskonale wyszkoleni, niewymagający dodatkowego nadzoru, radzący sobie z najtrudniejszymi sprawami – chwalił. Jednemu z nich, za rekordową liczbę zatrzymań na gorącym uczynku, wręczył decyzję o podwyżce.

Miłym akcentem było także pożegnanie jednego z funkcjonariuszy, który odchodzi na zasłużoną emeryturę. Asp. Szt. Mariusz Korzeniewski przepracował w policji ponad 30 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group