Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Roczna odprawa policji w Żarowie

Środa, 1 lutego 2017, 11:45
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Żarów: Roczna odprawa policji w Żarowie
Fot. UM Żarów
Mniej przestępstw, zwalczanie przestępczości narkotykowej i dobra współpraca z mieszkańcami. Funkcjonariusze żarowskiego komisariatu policji podsumowali 2016 rok na dorocznej odprawie, która odbyła się dziś w sali narad Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W tym roku gościli ich u siebie burmistrz Leszek Michalak, zastępca Grzegorz Osiecki, sekretarz gminy Sylwia Pawlik, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i radni Rady Miejskiej: Maria Tomaszewska, Mariusz Borowiec, Waldemar Ganczarek i Mieczysław Myrta. Wyniki pracy komisariatu policji w Żarowie omówiła komendant Katarzyna Wilk. - To był dobry rok dla mieszkańców naszej gminy, przede wszystkim pod względem ograniczenia przestępczości.

Policjanci osiągają coraz lepsze wyniki i jest coraz więcej zatrzymań osób na gorącym uczynku, przestępstw kryminalnych, a także wykroczeń. W minionym roku podjęliśmy ponad 2005 interwencji. To o 49 mniej niż w roku ubiegłym. Cieszą nas również wyniki odnotowane przez naszych funkcjonariuszy w zakresie ograniczania przestępczości. W tej kategorii nasi policjanci interweniowali przy bójkach i pobiciach, uszkodzeniach ciała i mienia, kradzieżach samochodów, kradzieżach z włamaniem i rozbojach. Zatrzymaliśmy także więcej kierowców, którzy prowadzili pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. To informacja, która cieszy nas dużo mniej, bo pomimo wielu kampanii medialnych na ten temat, są kierowcy, którzy sięgają po alkohol, a następnie wsiadają za kierownicę - mówiła w trakcie spotkania komendant policji w Żarowie Katarzyna Wilk.

Wśród strategicznych wydarzeń w zakresie zwalczania przestępczości funkcjonariusze wskazali kradzież na pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej, zatrzymanie osób ze znaczną ilością narkotyków oraz włamania. Wszystkie wydarzenia zostały wykryte w minionym roku na terenie gminy Żarów.

Policjanci wskazali także na powołanie w 2016 roku Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. - W związku z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nasz komisariat otrzymał kilkanaście zgłoszeń. Mieszkańcy informowali nas o problemach związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, aktach wandalizmu, a także nieprawidłowym parkowaniu pojazdów, niszczeniu zieleni oraz zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt leśnych - dopowiadał Marcin Jabłoński zastępca komendanta policji w Żarowie.

Na zakończenie odprawy komendant policji w Żarowie podziękowała władzom miasta i radnym Rady Miejskiej za wpieranie policji w Żarowie. Podziękowania, na ręce funkcjonariuszy przekazał także burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinspektor Jarosław Nowaczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group