Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 504
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Rocznica mszy

Wtorek, 16 listopada 2021, 9:18
Aktualizacja: 9:20
Autor: red
Krzyżowa: Rocznica mszy
Fot. Gmina Świdnica
Tegoroczne obchody rocznicy Mszy Pojednania w Krzyżowej miały skromniejszy charakter i kameralny przebieg – przede wszystkim ze względu na panującą w kraju pandemię.

Tak ważny jubileusz Zarząd Fundacji „Krzyżowa” świętował 15 listopada, w gronie najbliższych partnerów – współgospodarzy Krzyżowej: pani Teresy Mazurek – wójt gminy Świdnica oraz pana Piotra Fedorowicza – starosty powiatu świdnickiego. Na zaproszenie Zarządu Fundacji oraz władz naszej gminy i powiatu odpowiedział Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu - Pan Hans Jörg Neumann, który wziął udział w uroczystym spotkaniu w Domu na Wzgórzu w Krzyżowej.

Uczestnicy spotkania poruszali tematy związane z przeszłością i ludźmi, którzy budowali polsko-niemieckie porozumienie. Ale rozmowy skupiły się też na szansach, które stoją przed nami i naszymi partnerami, dzięki tak udanej współpracy. W Domu na Wzgórzu omawiano więc też m.in. wspólne przedsięwzięcia w kontekście roku 2022 ogłoszonego Europejskim Rokiem Młodzieży, współpracę samorządów lokalnych z Konsulatem Generalnym we Wrocławiu, a także rozmawiano o potencjalnych zmianach wynikających z wyborów w Niemczech.

Rocznica Mszy Pojednania była też okazją do wyrażenia wdzięczności gminie Świdnica, powiatowi świdnickiemu oraz Konsulatowi Generalnemu przez Zarząd Fundacji. Okres pandemii jest niezwykle trudny dla Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży i całej Fundacji. Wsparcie ze strony lokalnych władz i konsulatu jest bardzo ważne i pomogło przetrwać Krzyżowej te najtrudniejsze chwile. Zarząd podkreślił jak ważni dla organizacji pozarządowych są tacy partnerzy i jak wiele wspólnych projektów, ważnych dla lokalnych i międzynarodowych społeczności, uda się jeszcze w przyszłości zrealizować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group