Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 707
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Rocznica wyborów

Wtorek, 4 czerwca 2024, 11:55
Autor: red
Gmina Świdnica: Rocznica wyborów
Fot. Gmina Świdnica
35. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce.

35 lat temu, dokładnie 4 czerwca 1989 roku Polacy wybrali wolność. Wybory z 4 czerwca były nie tylko symbolicznym, ale i realnym przełomem w historii Polski, który wpłynął na całą Europę Środkowo-Wschodnią, przyczyniając się do zakończenia ery komunizmu i otwierając nowy rozdział w historii regionu.

Zgodnie z porozumieniem Okrągłego Stołu, co najmniej 65% mandatów poselskich zostało zagwarantowane komunistycznej władzy, a pozostałe 161 miejsc miało być obsadzone w ramach demokratycznego plebiscytu. Tego dnia odbyły się także wybory do Senatu, które miały już całkowicie otwarty i demokratyczny charakter.

W gminie Świdnica od wielu lat prowadzimy edukacje samorządową. To ważny krok w kierunku zwiększenia świadomości i zaangażowania uczniów szkół podstawowych w życie samorządowe, a także wzmocnienia ich umiejętności i zdolności do skutecznego oddziaływania na procesy podejmowania decyzji na poziomie lokalnym. Z pewnością młodzi mieszkańcy gminy Świdnica będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, zachęcając swoich rodziców i krewnych do udziału w głosowaniu w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group