Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rowerem na Zawiszów

Czwartek, 27 lipca 2017, 13:30
Autor: red
Świdnica: Rowerem na Zawiszów
Fot. UM Świdnica
Na Osiedlu Zawiszów trwają prace przy budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela i ul. Henryka Pobożnego.

Inwestycję za kwotę ponad 1 mln złotych realizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Do końca sierpnia wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego o szerokości 2 metrów oraz chodnik z kostki betonowej. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie uliczne - zamontowanych będzie 61 nowych opraw energooszczędnych na 43 słupach oświetleniowych.

Kontynuacją tych prac będzie nowy ciąg pieszo rowerowy od ul. Kazimierza Odnowiciela wzdłuż ulicy Waleriana Łukasińskiego do ul. Krętej – realizacja tego zadania właśnie się rozpoczęła. Na odcinku tym powstanie droga rowerowa o długości ponad jednego kilometra, przebudowany zostanie chodnik i oświetlenie uliczne – posadowionych zostanie 47 słupów i nowych opraw oświetleniowych. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Esperantystów, która umożliwi rowerzystom przejazd przez skrzyżowanie bez konieczności zsiadania z roweru. Koszt tych prac to prawie 1 300 tys. zł. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się do 30 listopada br.
- Budujemy sieć ścieżek rowerowych, które mają połączyć całe miasto. Część z nich przetestowałam już osobiście i jestem przekonana, że większość świdniczan zechce z nich korzystać i coraz częściej będą przesiadać się z auta na rower – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group