Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rowerowa stolica

Niedziela, 30 maja 2021, 13:58
Autor: red
Świdnica: Rowerowa stolica
Fot. organizatorzy
Świdnica rywalizuje o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Twórcy aplikacji „Aktywne Miasta” zachęcają do udziału w ogólnopolskiej rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Projekt realizowany będzie od 1 do 30 czerwca tego roku. Jego celem jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei „Smart City” w miastach.

Przed rokiem do zabawy zorganizowanej przez bydgoski urząd miejski zgłosiły się 44 miasta. W tym roku jest ich już 52. W trwającym od 21 marca treningu, Świdnica zajmuje obecnie 18 miejsce, a do zabawy przyłączyło się już 500 cyklistów!

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.

Udział w zabawie jest dla uczestników bezpłatny. A miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. Od tego roku dodatkowo wprowadzona została klasyfikacja miast w pięciu grupach wyodrębnionych na podstawie liczby ludności. Miasta, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach otrzymają wyróżnienia - Mini Puchary. Nagrody w postaci rowerowych stacji naprawczych przekazane zostaną miastom, które zajmą miejsca na podium.

- Dla sześciu najlepszych kobiet i mężczyzn przygotowaliśmy nagrody w postaci strojów rowerowych „Świdnica na rowery”. To nie jedyne bonusy dla kręcących kilometry dla naszego miasta. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i nasza aktywność na świeżym powietrzu – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group