Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Rowerowy Żarów

Środa, 5 października 2016, 8:57
Autor: red
Żarów: Rowerowy Żarów
Fot. UM Żarów
Wielbiciele dwóch kółek w sobotę, 1 października, mogli wybrać się na happening rowerowy, który we współpracy z Żarowskim Stowarzyszeniem "Rowerowy Żarów" zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie.

I tym razem organizatorzy rowerowej wyprawy przygotowali dla wszystkich uczestników spotkania konkurs "Rowerowe potyczki rodzinne", w którym udział wzięło 19 zespołów rodzinnych. Żarowianie odpowiadali na pytania dotyczące historii gminy Żarów, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pytania, jak się okazało wcale nie takie proste, mimo to, końcowy rezultat był zaskakujący, bowiem aż pięć rodzin rywalizowało o miejsca na podium i wartościowe nagrody. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników rowerowej zabawy była możliwość skorzystania z profesjonalnego oznakowania rowerów przez policję.
- Na starcie rywalizacji stanęło 19 zespołów rodzinnych, które zgodnie z regulaminem zabawy wyjechały na trasę biegnącą drogami naszej gminy. W trzech miejscach na trasie przejazdu zlokalizowane były punkty kontrolne, gdzie uczestnicy odpowiadali na pytania i w ten sposób zdobywali punkty konkursowe. Pytania konkursowe nie były łatwe, więc oprócz wysiłku fizycznego pojawił się także ten intelektualny. Udało nam się wspólnie z policjantami z żarowskiego komisariatu oznakować 70 rowerów, co w oczywisty sposób wpłynie na bezpieczeństwo w naszym mieście. Finałem całego dnia było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i zabawa dla dzieci - pokaz i puszczanie baniek mydlanych - mówi Michał Sobczyński prezes stowarzyszenia "Rowery Żarów".

Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów: Burmistrza Miasta Żarów Leszka Michalaka i dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Leszka Tkaczyka. Środki finansowe na organizację rowerowego happeningu przekazało także Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów".
- Dodatkowo gorące podziękowania kierujemy w stronę Urszuli Rurarz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz grona nauczycielskiego, którzy wspierali organizację naszej imprezy. Dziękujemy także serdecznie policjantom z żarowskiego komisariatu za pomoc w znakowaniu rowerów - dopowiada Michał Sobczyński ze stowarzyszenia "Rowerowy Żarów".

Była to już kolejna taka akcja, zorganizowana przez miłośników rowerów. I z pewnością nie ostatnia. Jak sami zapowiadają, każdy z mieszkańców Żarowa i okolic może brać udział w spotkaniach rowerowych, które organizuje Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów". Wszystkie szczegóły rowerowych akcji można znaleźć na profilu www.facebook.com/RowerowyZarow

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group