Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rowerowy zawrót głowy

Wtorek, 27 września 2016, 12:21
Autor: red
Świebodzice: Rowerowy zawrót głowy
Fot. UM Świebodzice
Warto było o tydzień przenieść datę dorocznego Happeningu Rowerowego – w poniedziałek, 26 września rowerzystom w Świebodzicach zaświeciło piękne słońce, humory też dopisały, a w centrum miasta zrobiło się kolorowo i wesoło.

Happening to cykliczna impreza, organizowana w Świebodzicach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Poprzez to wydarzenie promowane są alternatywne środki komunikacji, ochrona środowiska i sport jako świetna forma aktywności i utrzymania dobrej kondycji.

Rower idealnie wpisuje się we wszystkie te hasła, co udowodnili zgromadzeni pod ratuszem duzi i mali – na rowerach, rowerkach, wózkach czy po prostu pieszo.

Punktualnie o godz. 10:00 Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn otworzył happening i jednoślady wystartowały spod ratusza, by kilkakrotnie okrążyć centrum miasta. Kolumnę pilotował policyjny radiowóz, nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała także Straż Miejska oraz ambulans pogotowia.

Po widowiskowej paradzie, uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów wydarzenia, czyli Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM. Oprócz quizów i konkursów związanych z transportem, bezpiecznym poruszaniem się i udzielaniem pierwszej pomocy, były także wesołe zabawy z Klaunem i Smokiem, znakowanie rowerów przez Wydział Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy, pokaz teakwendo, „koło fortuny” w namiocie Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w którym trzeba się było wykazać wiedzą na temat otaczającej nas przyrody i wiele innych. Chętni mogli spróbować swoich sił w zawodach na rowerach stacjonarnych, był też slalom rowerowy i prezentacja dwóch szkółek kolarskich: LKKS „Górnik” Wałbrzych oraz „Trójki”, działającej przy SP 3.

Dla najmłodszych była jeszcze jedna niespodzianka – przejażdżka „złotym autobusem” szlakiem świebodzkich zabytków. Maluchy z obu miejskich przedszkoli miały okazję nie tylko przejechać się nowoczesnymi autobusami komunikacji miejskiej, ale też zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących np. murów obronnych.

Wszyscy uczestnicy happeningu otrzymali odblaskowe opaski na rękę i rowerowe naklejki.

Patronat nad wydarzeniem objął jak zawsze Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.
Partnerem był ZGK Świebodzice Sp. z o.

Dziękujemy za obecność i włączenie się w organizację happeningu: Policji, Straży Miejskiej, Dolnośląskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych, Zespołowi Szkół im. Prosińskiego, Szkółce Kolarskiej „Trójka” Piotra Mroza, harcerzom i wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnej zabawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group