Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rozbój na 70–letniej kobiecie

Piątek, 2 sierpnia 2013, 14:32
Aktualizacja: 14:36
Autor: red.
Świdnica: Rozbój na 70–letniej kobiecie
Fot. archiwum
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom gminy Marcinowice. Mężczyźni po drabinie przez otwarty balkon weszli do mieszkania 70–letniej kobiety. Przykładając nóż do ciała kobiety zażądali wydania kluczyków od samochodu. Przestraszona kobieta wydała torebkę z dokumentami i kluczykami, sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia skradzionym samochodem, porzucając go na terenie Świdnicy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Zespołu d/s Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 24 lata. Dwaj mieszkańcy gminy Marcinowice 31 lipca o godz. 1.20 przystawiając drabinę do balkonu weszli do budynku. Oślepiając latarką 70-letnią kobietę i przykładając jej nóż do ciała, sprawcy zażądali wydania kluczyków od samochodu. Przestraszona kobieta wydała torebkę z dokumentami i kluczykami samochodu Ford Fiesta. Po dokonanej kradzieży napastnicy przecięli kabel telefoniczny i usiłowali nim skrępować kobietę. 70-latka stawiając opór i krzycząc zmusiła sprawców do ucieczki. Mężczyźni kradnąc samochód uciekli z miejsca zdarzenia. Skradziony samochód porzucili na terenie Świdnicy.

Kobieta w trakcie szamotaniny doznała rozcięcia palca i korzystała z pomocy lekarskiej. Dzisiaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury z wnioskiem o areszty tymczasowe.

Za czyn, którego się dopuścili może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group