Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rozbudowa ulicy Leśnej w Świdnicy

Niedziela, 2 lipca 2017, 15:45
Aktualizacja: Wtorek, 4 lipca 2017, 12:55
Autor: red
Świdnica: Rozbudowa ulicy Leśnej w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Jeszcze w tym roku ul. Leśna w Świdnicy zostanie rozbudowana. Gmina Miasto Świdnicy zamierza przystąpić do budowy tzw. sięgacza ulicy, czyli odcinka jezdni nie dłuższego niż 200 metrów. Wartość zadania szacowana jest na kwotę 800.000,00 zł.

Inwestycja stanowi etap budowy publicznej drogi gminnej wyznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru „ulicy Leśnej” (przyjętym uchwałą nr XXIV/285/13 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 15 lutego 2013r.), biegnącej od granicy administracyjnej miasta do ulicy Leśnej w obecnym jej przebiegu. W ramach zadania zostanie wykonany odcinek ok. 200-metrowy drogi, w tym: jezdnia o nawierzchni bitumicznej (szer. 7,00 m.), chodnik (szer. 2,00 m.) po jednej stronie i ciąg pieszo-rowerowy po stronie drugiej (szer. 2,00+2,50 m.). Ścieżka będzie oddzielona od jezdni pasem zieleni. Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa oraz energooszczędne oświetlenie. Pieniądze na ten cel zostały na wniosek prezydent miasta i za zgodą radnych przesunięte podczas ostatniej Sesji Rady Miasta z innych działań inwestycyjnych, które w tym roku nie będą realizowane.

Pozostała kwota wykorzystana będzie na rozbudowę parkingu przy szpitalu „Latawiec”. W sumie powstanie tam dodatkowych 60 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Miasto kończy w tej chwili budowę ciągu pieszo-rowerowego, zatoki parkingowej i pętli autobusowej przy ul. Janusza Korczaka. Dodatkowe środki pozwolą na wykonanie nawierzchni bitumicznej i tak wyczekiwanego parkingu, w realizację którego włączy się finansowo powiat świdnicki.
- Od lat mieszkańcy sygnalizują konieczność rozbudowy parkingu przy szpitalu. Obecny jest zbyt mały i nie zaspokaja potrzeb pacjentów, ich rodzin czy pracowników placówki. Dzięki tej rozbudowie poprawimy dojazd do samego szpitala oraz instytucji, które powstają w jego sąsiedztwie – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Nowy sięgacz ul. Leśnej ma zostać wykonany do granic miasta. Pozwoli to na stworzenie dojazdu do powstającego tam hospicjum, przychodni, zakładu pogrzebowego i nowo budowanego schroniska dla bezdomnych kobiet, którego budowę realizuje Towarzystwo im. św. Brata Alberta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group