Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rozmawiali o nałogach

Piątek, 25 października 2019, 9:44
Autor: red
Świebodzice: Rozmawiali o nałogach
Fot. UM Świebodzice
21 października w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyło się spotkanie słowno–muzyczne pn. „NAŁOGI – droga donikąd”, w dwóch odsłonach. Przed południem w wydarzeniu uczestniczyli bardzo licznie uczniowie ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy.

Impreza miała ma na celu propagowanie profilaktyki wśród młodzieży. Zaproszonym gościem był drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem, Jacek Dewódzki, który w dość żartobliwy i prosty sposób opowiadał historię różnych ludzi, którzy w swoim życiu zbłądzili i zostali wciągnięci w nałóg.

Mówił o uzależnieniach, z którymi ludzie na co dzień mają do czynienia, a także o konsekwencjach, jakie mogą nas spotkać w przyszłym czasie, gdy nie będziemy dbać o siebie, swoje zdrowie. Pan Jacek, podając konkretne przykłady znanych osób, starał się udowodnić młodym osobom, że nie jest warte to, co ktoś posiada i jak bardzo jest majętny, lecz co ma w sercu, a przede wszystkim w głowie.

Podkreślał, że ważne w życiu jest to, aby nie zostać samotnym i nie izolować się od innych, stawiając na pierwszym miejscu alkohol, narkotyki czy chociażby telefon. Przedmioty i używki są bezwartościowe i nie wniosą do naszego życia nic pozytywnego wręcz przeciwnie. Opowieści wokalisty były przerywane utworami zagranymi przez grupę Jacek Dewódzki Band, które niosły ze sobą ciekawy przekaz. Dzięki formie przekazu młodzieży łatwiej było zrozumieć istotę nałogu.

W drugim, wieczornym spotkaniu uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, radny Rady Miejskiej Krystian Wołoszyn, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach Dorota Ciołek, a także młodzież i osoby zainteresowane wykładem oraz oprawą muzyczną wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group