Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rozmawiali o współpracy

Poniedziałek, 23 grudnia 2019, 13:24
Autor: red
Strzegom: Rozmawiali o współpracy
Fot. UM Strzegom
Jeden z tematów omawianych podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu 17 grudnia br. dotyczył współpracy między Strzegomiem a niemieckim Torgau.

Tego dnia miasto odwiedzili goście z Torgau: Ulf Podbielski – radny miejski lewicy oraz Martin Kurmann - reprezentujący ochotniczą straż pożarną, którzy przekazali poparcie dla dalszej współpracy z mieszkańcami Strzegomia. Wszyscy zgodnie podkreślali, że wieloletnie partnerstwo między miastami powinno być kontynuowane. Incydent, który sprawił, że w ostatnich dniach o Strzegomiu mówiono dużo w mediach, i to niekoniecznie dobrze, nie powinien i nie może rzutować na dobre imię naszej gminy, która przeżywa prawdziwy rozkwit. – Strzegomianie nie kryją oburzenia, iż naganny incydent w pokojach hotelowych, który ja osobiście uważam, że nie powinien nigdy się wydarzyć, stał się nośnym tematem dla mediów w Niemczech i Polsce - mówi Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia. Radni, którzy byli uczestnikami delegacji, wyrazili ubolewanie nad zaistniałą sytuacją oraz uiścili rachunek wystawiony przez hotel.

- Porażająca jest jednak skala hejtu zainspirowana informacjami z zagranicy, która wylała się na strzegomskie ulice. Ileż w tym nienawiści, prymitywizmu i chęci politycznej demolki – dodaje z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak. – W całej tej sytuacji zastanawia postawa pani nadburmistrz Torgau, która podkreśliła, że nie chce wysyłać młodych mieszkańców Torgau do Strzegomia, aby ich chronić, a przecież nigdy w naszym mieście nie doznali krzywdy. Zawsze staraliśmy się być jak najlepszymi gospodarzami. Traktowaliśmy swoich gości z szacunkiem oraz otaczaliśmy opieką. Jest to stygmatyzacja miasta i wszystkich jego mieszkańców – podkreśla przewodniczący.

Oficjalna informacja w sprawie decyzji radnych Rady Miejskiej w Torgau dotarła do władz Strzegomia dopiero 13 grudnia. Warto dodać, że do Urzędu Miejskiego wpłynęło także pismo, pod którym podpisali się mieszkańcy Torgau, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń, ponad 180 osób, zawierające apel o utrzymanie współpracy partnerskiej, która w ich odczuciu jest bardzo ważna i potrzebna. – Przy dużym poparciu działaczy społecznych, radnych i mieszkańców Torgau oraz samych strzegomian podejmiemy próby naprawienia wzajemnych relacji, licząc na zachowanie i kontynuację współpracy pomiędzy naszymi miastami – dodaje Wiesław Witkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group