Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rozpalanie w piecu często mylone jest ze spalaniem śmieci

Piątek, 10 lutego 2017, 15:11
Aktualizacja: 17:13
Autor: red
Świdnica: Rozpalanie w piecu często mylone jest ze spalaniem śmieci
Fot. Straż Miejska Świdnica
Tylko w styczniu strażnicy miejscy interweniowali w 59 przypadkach związanych ze zgłoszeniami mieszkańców miasta dotyczących podejrzenia o spalanie niedopuszczalnych materiałów, substancji lub po prostu śmieci.

Strażnicy na każde takie zgłoszenie odpowiedzieli przeprowadzeniem stosownej kontroli we wskazanym miejscu, jednak wynik ich wskazuje, że częstą przyczyną naszego zaniepokojenia powodowanego wydobywającym się z kominów czarnym, gęstym dymem jest legalne działanie osoby rozpalającej dopuszczalnym paliwem, tj. węglem i drewnem w piecu. Tylko w jednym przypadku ujawniono nieprawidłowości polegające na spalaniu kawałków mebli. Zanotowano również przypadki wezwania strażników do budynków ogrzewanych instalacją gazową.

Warto w tym miejscu zauważyć, że pewną prawidłowością jest wydobywanie się intensywnego dymu z komina w momencie rozpalania w piecu. Nawet węgiel i drewno powodują zadymienie, a związane jest to chyba z parametrami i temperaturą nagrzania samego komina. Dlatego też często, po niedługim czasie od momentu rozpalenia w piecu, dym zmienia swoją barwę oraz jest mniej intensywny, co nie powoduje już zaniepokojenia okolicznych mieszkańców.

Straż Miejska apeluje zatem przed skierowaniem zgłoszenia o zwrócenie uwagi na ten aspekt, bowiem zaznaczyć tu trzeba, że kontrole wykonywane przez strażników są często uciążliwością dla mieszkańców naszego miasta. Niektóre nieruchomości w związku z częstymi zgłoszeniami były już wielokrotnie przez nas kontrolowane, a osoby w nich zamieszkałe denerwują się częstym nachodzeniem ich, mimo iż wykazały już, że stosują dopuszczalne prawem paliwa. W sytuacjach, kiedy intensywnemu długotrwałemu zadymieniu towarzyszy woń spalanego plastiku, gumy, szmat itp. prosimy o jak najszybsze przekazanie nam takiej informacji na bezpłatny numer telefonu 986.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group