Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1144
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rozpoczęli prace

Piątek, 16 lipca 2021, 13:51
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rozpoczęli prace
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Rozpoczęła się inwestycja związana z montażem urządzeń zabawowych i sprawnościowych we wszystkich sołectwach gminy oraz w Jaworzynie Śląskiej finansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodatkowo Gmina Jaworzyna Śląska w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” 2021 pozyskała dodatkowe 30 tys. złotych dofinasowania do montażu urządzeń zabawowych i siłowych w Pastuchowie.

W pierwszym etapie wyłoniony został wykonawca robót budowlanych do realizacji siedmiu obiektów placów zabaw w: Pastuchowie na dz. 222/1, Nowicach, Starym Jaworowie, Witkowie, przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej, przy Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” ul. Westerplatte Jaworzyna Śląska oraz rozbudowa istniejącego placu zabaw przy ul. Westerplatte w zakresie montażu urządzeń typu zjazd liniowy i street workout. Rozpoczęły się już prace demontażowe istniejących urządzeń na placu zabaw w Pastuchowie, Witkowie oraz w Nowicach. Trwają również roboty budowlane związane z budową nowego placu w Starym Jaworowie (teren przy boisku szkolnym). Istniejący plac zabaw zostanie zlikwidowany.

Termin zakończenia realizacji I etapu zaplanowano do września 2021r. Ponadto w przygotowaniu jest przetarg na oświetlenie i monitoring placów zabaw oraz wyłonienie wykonawcy pozostałych placów: w Pastuchowie przy szkole podstawowej, Nowym Jaworowie, Czechach, Tomkowej, Pasiecznej, Milikowicach oraz siłowni zewnętrznych: w Piotrowicach Świdnickich i Nowym Jaworowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group