Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rozpoczyna się przebudowa ul. Powstańców i parkingu w Jaworzynie Śląskiej

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 15:03
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rozpoczyna się przebudowa ul. Powstańców i parkingu w Jaworzynie Śląskiej
Fot. red
W dniu 9.04.2018 r. rozpoczną się prace w ramach zadania Rozbudowa drogi gminnej nr 111241D ul. Powstańców w Jaworzynie Śląskiej, są one realizowane w ramach zadania „Inwestycje ograniczające indywidualny transport w Gminie Jaworzyna Śląska – poprzez budowę Park & Ride i Bike & Ride”.

W godzinach popołudniowych zamknięty zostanie parking przy ul. Powstańców w Jaworzynie Śląskiej, przy sklepie Dino. Prace rozpoczną się od budowy kolektora kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Powstańców do kanalizacji w ul. Wolności (wpięcie do studni zlokalizowanej w przejściu dla pieszych pomiędzy Urzędem, a Dino).

W ramach prac wybudowany zostanie ogrodzony parking naziemny o nawierzchni z kostki betonowej grubości 8 cm o powierzchni 1057,39 m2, dla samochodów osobowych z 34 miejscami parkingowymi i 4 miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Parking będzie miejscem obsługi podróżnych i mieszkańców (z uwagi na bliskość dworca kolejowego). Wykonana zostanie również sieć kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie drogowe. Po wybudowaniu kanalizacji deszczowej zostanie odtworzona nawierzchnia na ul. Powstańców obejmująca ułożenie nowej warstwy wiążącej z betonu asfaltowego grubości 4 cm i warstwy ścieralnej grubości po zagęszczeniu 4 cm na powierzchni 936,63m2.

Na czas trwania prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, co niestety będzie się wiązać z utrudnieniami dla ruchu pojazdów na ulicach Wolności i Powstańców oraz dla korzystających z dotychczasowego parkingu. Zadanie ma zostać zrealizowane do 31.08.2018 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group