Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Roztoka zaprasza na Dożynki

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 13:29
Autor: red
Roztoka: Roztoka zaprasza na Dożynki
Fot. organizatorzy
Dożynki to święto szczególne w życiu wsi, święto rolników i tych, którym sprawy polskiego rolnictwa są bliskie, to święto z bogatymi tradycjami, świadczące o naszym przywiązaniu do ziemi.

To niewątpliwie jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. W ten symboliczny sposób możemy razem czcić zakończenie żniw, którym towarzyszy ciężka praca. To święto połączone z obrzędami dziękczynnymi, skutecznie integrujące nie tylko mieszkańców, ale i licznie zgromadzonych gości.

W tym roku gospodarzem największego święta naszej gminnej społeczności jest sołectwo Roztoka. W sobotę, 26 sierpnia o godz. 15.00 uroczystości dożynkowe rozpoczną się Mszą św. polową na stadionie sportowym w Roztoce, poprzedzoną barwnym korowodem dożynkowym prowadzonym przez starostów dożynek Elżbietę Kubusiak i Michała Matkowskiego. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się mieszkańcy Roztoki na czele z sołtys Agnieszką Kucharczyk, radnymi Bronisławem Ficą, Edwardem Rajcą i Marianem Brodą, Radą Sołecką, Radą Parafialną, Kołem Gospodyń Wiejskich, Grupą Odnowy Wsi, Ochotniczą Strażą Pożarną, Fundacją Dobrego Startu, szkołami z Roztoki i Gniewkowa.

Wystąpią gminne zespoły folklorystyczne: "Dobromierzanie", "Czerwone Róże" oraz Zespół Tańca Narodowego "Krąg" ze Świdnicy. Zaprezentowane zostaną pokazy taneczne przez grupy "Energie Dance" i "Fire Dance", pojazdy strażackie i karate. W trosce o zdrowie naszych mieszkańców wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy, radną Powiatu Świdnickiego Violettą Chorąży, Gmina Dobromierz przeprowadzi akcję profilaktyczną w kierunku osteoporozy. Do badań zostanie wykorzystany Osteobus - specjalny, mobilny gabinet, w którym będzie można sprawdzić stan swoich kości i skorzystać z konsultacji lekarza. Natomiast stacja "Caritas" zajmie się badaniem poziomu ciśnienia, cholesterolu i cukru, zaś kompleksową opiekę medyczną imprezy zapewni WOPR z Wałbrzycha. Warto też wspomnieć, że dla najmłodszych przygotowane zostaną różnorodne konkursy, zawody sportowe i dmuchane zjeżdżalnie.

Wręczenie nagród laureatom konkursu na "Najpiękniejszą dekorację posesji", "Dożynkowy wypiek" i statuetki za "Najładniejszy wieniec dożynkowy", przewidziano po występie gwiazdy wieczoru - zespołu ŁUKASH, twórcy takich hitów jak: "Chciałbym Ci powiedzieć", "Ty jeszcze nie wiesz", czy "Takie są kobiety". Organizatorzy dorocznego Święta Plonów zaplanowali również zabawę taneczną przy muzyce zespołu "Dobrobeat" oraz pokaz sztucznych ogni.

Z pewnością nie zabraknie też kolorowych stoisk kuszących przybyłych gości swoją różnorodnością oraz regionalnych przysmaków. Miejscowi wystawcy będą mieli nie lada okazję do zaprezentowania efektów swojej twórczości oraz przeprowadzenia warsztatów artystycznych. KRUS ze Świdnicy przeprowadzi konkurs z nagrodami o bezpiecznej pracy w rolnictwie, a Team Boars konkurs strzelecki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group