Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruch jest zdrowy dla ciała i głowy

Środa, 1 października 2014, 13:23
Aktualizacja: 22:27
Autor: red.
Żarów: Ruch jest zdrowy dla ciała i głowy
Fot. UM Żarów
Wiedzą o tym starsi i młodzi. Między innymi takie sportowe hasła towarzyszyły olimpiadzie w żarowskiej podstawówce. Dzień Sportu po raz pierwszy odbył się na nowym boisku lekkoatletycznym. Były biegi, skok wzwyż i dal, przeciąganie liny i wiele innych sportowych konkurencji.

A do sportowej rywalizacji młodych reprezentantów szkoły zachęcał sam mistrz świata Paweł Fajdek. - Pamiętajcie, że sport to nie tylko sukcesy, ale również porażki. Nie chcę widzieć dziś na waszych twarzach smutku, tylko same uśmiechy. Mamy się dobrze bawić. Sport to sama radość! - mówił Paweł Fajdek.

We wtorek, 30 września na żarowskim boisku lekkoatletycznym nie zabrakło młodych zapaleńców sportowych. W końcu sport to zdrowie. Ale nie tylko ich radość było słychać na boisku. Ci, którzy nie uczestniczyli w sportowej olimpiadzie gromko oklaskiwali reprezentantów swoich klas. - Żarów to bardzo sportowe miasto i bardzo się cieszę, że tu wróciłam. Trenujcie, uprawiajcie sport, bo każdy talent procentuje. A my, trenerzy, postaramy się wam pomóc. W Żarowie nie brakuje sportowych "perełek", czego dowodem jest chociażby nasz Paweł Fajdek - podkreślała Jolanta Kumor, była trenerka Pawła Fajdka.

Żarowskie szkoły ze sportem mają bardzo wiele wspólnego. Oprócz odpowiedniej bazy sportowej tutaj w Żarowie, uczniowie mogą również korzystać ze sportowych zajęć, które realizowane są specjalnie z myślą o nich. Wśród nich jest "Grand Prix Dolnego Śląska w lekkiej atletyce", "MultiSport", "Umiem pływać" i "Mały mistrz". W programie uczestniczą uczniowie wszystkich szkół z gminy Żarów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group