Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Runęła oficyna [aktualizacja, foto, video]

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 12:06
Aktualizacja: 19:10
Autor: KO
Świdnica: Runęła oficyna [aktualizacja, foto, video]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Specjalna jednostka OSP z Wrocławia przeszukała już z wyszkolonym psem gruzowisko po zawalonej oficynie przy ul. Chrobrego w Świdnicy.

Okazało się, że pod gruzami nikogo na szczęście nie ma. Akcja na miejscu została zakończona. Pracowały tu trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z PSP Świdnica, OSP Świdnica, jednostka z kamerą termowizyjną z Wałbrzycha oraz OSP Wrocław.

***
Zobacz film:

***
Wiadomość sprzed aktualizacji:

Według sąsiadów nikogo nie powinno być w zawalonym budynku przy ul. Chrobrego w Świdnicy. – Ale musimy wszystko dokładnie sprawdzić – mówi aspirant sztabowy Dariusz Szymaniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Zgłoszenie o zawaleniu oficyny nadeszło po godz. 11. Na miejscu jest pięć zastępów strażaków, przedstawiciele samorządu i inspekcji budowlanej.

- Czekamy na przyjazd kamery termowizyjnej i psa, który pomoże sprawdzić gruzowisko - mówi aspirant sztabowy Szymaniak.

***
Oficjalny komunikat Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Przede wszystkim skupiamy się na zapewnieniu pomocy pięciu osobom ewakuowanym z kamienicy sąsiadującej z oficyną. Jest to jedna rodzina i samotny mężczyzna. Dla tych osób zorganizowaliśmy już miejsca tymczasowego pobytu w schronisku młodzieżowym przy ul. Kanonierskiej, zapewnimy również ciepłe posiłki. Od decyzji służb nadzoru będzie zależało, kiedy świdniczanie będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Cały czas współpracujemy ze strażą pożarną, policją i służbami nadzoru budowlanego.

Na miejscu są również przedstawiciele naszych służb zarządzania kryzysowego oraz Miejskiego Zarządu Nieruchomości. Z mieszkańcami oraz ratownikami spotkał się zastępca prezydenta Świdnicy, Ireneusz Pałac. MZN sprawuje nadzór nad miejskimi obiektami, dlatego został zobowiązany w trybie pilnym o rozpoczęcie rozbiórki oficyny i gruzowiska, które pozostało po zawaleniu się opustoszałego budynku.

Kamienica była przeznaczona do rozbiórki, o zagrożeniu informowały również tabliczki i jeszcze dziś rano MZN kontaktował się z firmą potencjalnie zainteresowaną wykonaniem prac rozbiórkowych. Od dyrektora MZN będziemy oczekiwali szczegółowych wyjaśnień dotyczących tej sprawy.

Stefan Augustyn
rzecznik prasowy
UM w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group