Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Rusza budowa kanalizacji w Mrowinach

Niedziela, 15 października 2017, 15:14
Autor: red
Mrowiny: Rusza budowa kanalizacji w Mrowinach
Fot. UM Żarów
Na taką wiadomość mieszkańcy Mrowin czekali od dawna. Jeszcze w październiku rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Mrowinach.

Burmistrz Leszek Michalak podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem Budowy Pieców Przemysłowych "PIEC-BUD" na realizację tego zadania.

Będzie to pierwszy z trzech etapów inwestycji, który zakłada budowę kanalizacji od sklepu do przejazdu kolejowego. Kolejne etapy zadania rozpoczną się w 2018 i 2019 roku.
- Długo czekaliśmy na rozpoczęcie tej inwestycji w Mrowinach. Dzięki oszczędności powstałych na zadaniu budowy kanalizacji w Łażanach przystępujemy do pierwszego etapu prac, który realizowany będzie od sklepu do przejazdu kolejowego. Zadanie polegać będzie na budowie kanalizacji sanitarnej z przyłączami, modernizacji sieci wodociągowej z przyłączami oraz usunięciu kolizji z kanalizacją deszczową na terenie Mrowin. Kolejny etap, który przewiduje dalsze prace na ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach rozpocznie się w przyszłym roku. W trzecim etapie skanalizowana zostanie pozostała część wsi - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

O tym, w jaki sposób przebiegać będzie budowa kanalizacji i z jakim utrudnieniami będzie się wiązać mówił podczas spotkania z mieszkańcami Morwin, zorganizowanego przez burmistrza Leszka Michalaka, wykonawca inwestycji. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele żarowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji prezes Waldemar Baranowski wraz z kierownikiem dzialu tehcnicznego Joanną Plizgą, projektant i inspektor nadzoru Paweł Pabisiak oraz Piotr Neczaj z Urzędu Miejskiego w Żarowie.
- Za kilka dni zwozić będziemy do Mrowin niezbędny sprzęt, tak aby dobrze przygotować się do rozpoczęcia prac. Ruszą one już niebawem i choć na razie tylko na pewnym odcinku wsi, wiązać się będą z utrudnieniami w ruchu drogowym. Trzeba się liczyć z tym, że pewne fragmenty terenu i jezdni będą rozkopane, ale niestety taka jest specyfika tych prac. Będziemy Państwa na bieżąco informowali o ich przebiegu - mówił w trakcie spotkania z mieszkańcami Mrowin Bronisław Bernad kierownik budowy.

Pierwszy etap inwestycji "Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej we wsi Mrowiny - etap I" pochłonie 1.999.000,00 złotych. Wszystkie trzy etapy zadania mają kosztować ponad 9 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group