Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rusza ogólnopolski konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych dla szkół ponadgimnazjalnych

Niedziela, 14 września 2014, 15:06
Aktualizacja: 20:09
Autor: red.
Region: Rusza ogólnopolski konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych  dla szkół ponadgimnazjalnych
Fot. użyczone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w konkursie wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca października. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Warunkiem udziału w konkursie jest przeprowadzenie w szkole cyklu czterech lekcji opracowanych przez ZUS w ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, którego celem jest budowa świadomości młodego pokolenia Polaków w temacie ubezpieczeń społecznych. „Lekcje z ZUS„ obejmują cztery najważniejsze zagadnienia – powstanie polskiego systemu ubezpieczeń społecznych i jego założenia, świadczenia wypłacane z ubezpieczeń, system emerytalny i obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS. Podręczniki dla uczniów i nauczycieli opracowane na potrzeby projektu są bezpłatne i można je pobrać ze strony internetowej. Pracownicy najbliższego Oddziału ZUS oferują bezpłatne warsztaty dla nauczycieli, którzy chcieliby przekazać wiedzę ubezpieczeniową swoim uczniom.

Konkurs wiedzy odbędzie się w trzech etapach – szkolnym (październik 2014), wojewódzkim we wskazanym Oddziale ZUS (marzec 2015) i centralnym w Warszawie (kwiecień 2015). Na najlepszych uczniów i szkoły czekają atrakcyjne nagrody: laptopy, tablety i czytniki e-booków.
Jest jeszcze czas, żeby przystąpić do naszego programu edukacyjnego, przeprowadzić w szkole cztery lekcje dotyczące ubezpieczeń społecznych i zgłosić uczniów do udziału w konkursie. W sprawie organizacji zajęć prosimy o kontakt z rzecznikami prasowymi właściwych oddziałów ZUS. Dla Oddziału ZUS w Wałbrzychu (powiaty wałbrzyski, świdnicki, kamiennogórski, zgorzelecki, kłodzki, ząbkowicki, lubański, jeleniogórski, dzierżoniowski) – Katarzyna Serdeczna (502-008-274, katarzyna.serdeczna@zus.pl).

Wszelkie informacje o konkursie wiedzy, dane kontaktowe do Oddziałów i materiały edukacyjne do pobrania znajdują się na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group