Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 516
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rusza przebudowa dworca w Jaworzynie Śląskiej

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Poniedziałek, 24 lutego 2014, 9:56
Aktualizacja: Czwartek, 27 lutego 2014, 1:13
Autor: red.
Fot. użyczone
Wyremontowany, bezpieczny, komfortowy i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – taki będzie dworzec w Jaworzynie Śląskiej wiosną przyszłego roku. Polskie Koleje Państwowe S.A podpisały umowę z wykonawcą przebudowy dworca.

To kolejna inwestycja, którą Polskie Koleje Państwowe S.A. rozpoczną w tym roku na terenie Dolnego Śląska. Będzie ona realizowana w trybie projektuj i buduj. Firma Budowlana Eugeniusz Dota z Poznania zmodernizuje dworzec w Jaworzynie Śląskiej za prawie 6 milionów złotych. Pierwsze prace budowlane na dworcu ruszą do końca I kwartału tego roku.

Inwestycja zasięgiem obejmie dworzec i plac dworcowy. Odnowiona zostanie elewacja dworca, która zyska nową iluminację. Gruntownej modernizacji zostanie poddana część związana z obsługą podróżnych. W holu pełniącym funkcję poczekalni wymienione zostaną posadzki, pomalowane ściany, pojawi się nowe oświetlenie, a także nowe ławki i kosze na śmieci.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W posadzce pojawią się linie prowadzące z polami uwagi, które ułatwią poruszanie się po dworcu osobom niedowidzącym. Pomocna będzie dla nich również tablica wykonana w języku Braillea umieszczona przy wejściu do poczekalni. Nowością na dworcu będzie winda, za pomocą, której dostaniemy się z poziomu tunelu do holu, w którym będzie zlokalizowana poczekalni dworca.

Przebudowane zostaną pozostałe pomieszczenia w budynku. Znajdą się w nich biura, a także lokale, w których będą mieścić się Ośrodek Pomocy Społecznej i Pogotowie Ratunkowe. Na dworcu znajdzie się również kilka pomieszczeń komercyjnych. Poprawi się stan techniczny budynku. Planowana jest wymiana części stropów, dachu i wszystkich instalacji, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Poprzez montaż nowoczesnego systemu monitoringu zwiększy się bezpieczeństwo na dworcu i w jego bezpośrednim otoczeniu.

Metamorfozę przejdzie plac dworcowy. Uporządkowana zostanie zieleń przed budynkiem i wykonane nowe chodniki. W pobliżu budynku dworca pojawi się nowa mała architektura ławki, kosze, oświetlenie oraz stojaki na rowery. Wykonawca wymieni nawierzchnię parkingu, na którym znajdą się miejsca 22 miejsca postojowe.

Przebudowa dworca w Jaworzynie Śląskiej będzie finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych.

Obecnie na Dolnym Śląsku dobiega końca przebudowy dworca w Legnicy. Latem zakończą się również prace modernizacyjne na dworcu w Brzegu Dolnym. Do końca I kwartału tego roku ruszą jeszcze prace przy przebudowie dworca w Obornikach Śląskich.

(Bartłomiej Sarna)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 24-02-2014 11:10
Burmistrzu, a co z hala sportową rozpoczętą w 2010 roku. Tyle było szumu przed wyborami i przez 4 lata cisza.
~ 24-02-2014 17:05
Zamiast pisac w internecie to idz do urzedu i sie sam go zapytaj. Chyba ze sie wstydzisz tak twarza w twarz, to mozesz list albo maila napisac.
~ 25-02-2014 11:10
Przyjdzie czas na podsumowanie kadencji i obietnic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group