Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza remont kolejnego odcinka ul. Wałbrzyskiej

Czwartek, 15 września 2016, 17:53
Autor: red
Świdnica: Rusza remont kolejnego odcinka ul. Wałbrzyskiej
Fot. UM Świdnica
W piątek, 16 września rusza remont kolejnego fragmentu ul. Wałbrzyskiej – tym razem prace prowadzone będą na odcinku od ulicy Korczaka do ulicy Mierniczej.

Roboty budowlane polegać będą na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów, regulacji krawężników wraz z budową ścieku przykrawężnikowego. Przebudowana zostanie także sieć oświetlenia drogowego. W tym samym czasie prace wodno-kanalizacyjne realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a nowy odcinek sieci gazowej wykonana Polska Spółka Gazownictwa.

Zadanie realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, a jego koszt to 713 tys. zł (w tym udział miasta 100 tys. zł).

Przebudowa realizowana będzie w dwóch fazach. Pierwsza z nich polega na utrzymaniu przejezdności tylko w obszarze skrzyżowania Wałbrzyska/Korczaka, druga - na całkowitym zamknięciu remontowanego fragmentu drogi.

W pierwszym etapie prac, dla zamkniętego odcinka ulicy wyznaczone zostają następujące trasy objazdowe:

- dla pojazdów jadących od miejscowości Wałbrzych i Witoszów Dolny w stronę centrum miasta, przez ul. Polna Droga, Sprzymierzeńców do al. Niepodległości

- dla pojazdów wyjeżdżających ze Świdnicy w stronę Wałbrzycha drogą wojewódzką nr 379, wskazane zostanie kilka możliwości zjechania na główną trasę objazdową, tj. ulicami: Pionierów, Sprzymierzeńców i Polna Droga.

W 1 fazie dojazd w rejon szpitala Latawiec zostanie utrzymany poprzez zapewnienie przejezdności na skrzyżowaniu Wałbrzyska/Korczaka. Zostanie on zawężony do jednego pasa ruchu drogowego. W związku z tym, zaleca się korzystanie z głównych tras objazdowych. Od strony miasta dojazd do szpitala możliwy będzie ulicą Leśną, na której zostaną wprowadzone obustronne zakazy zatrzymywania się i postoju.

Na zamkniętym odcinku ulicy Wałbrzyskiej, wyłączone z użytkowania zostaną dwa przystanki autobusowe na wysokości ulicy Kusocińskiego. Zastąpią je istniejące przystanki na wysokości skrzyżowania ulic Korczaka i Leśnej oraz Leśnej i Wrzosowej.

Przewiduje się następującą trasę objazdu dla linii:

- nr 10 : ul. Wałbrzyska – ul. Leśna – ul. Korczaka – Pogorzała - ul. Wałbrzyska – Korczaka – Leśna – Wałbrzyska – Pl. Grunwaldzki

Przystanek wyłączony z ruchu - Wałbrzyska/Kusocińskiego.
Przystanki zastępcze - Leśna i Korczaka.
Dla tej linii zmieniona zostanie tylko trasa przejazdu w dzień powszedni, sobota i niedziela pozostają bez zmian

- nr 50 i 51: ul. Wschodnia – ul. Leśna – ul. Wałbrzyska
Przystanki wyłączone z ruchu: Leśna, Korczaka, Wałbrzyska/Kusocińskiego.
Przystanek zastępczy - ul. Leśna/Wrzosowa w kierunku Wałbrzyskiej

- nr 52 i 53: ul. Wałbrzyska – ul. Leśna – ul. Wschodnia
Przystanki wyłączone z ruchu - Wałbrzyska/Kusocińskiego, Korczaka, Leśna.
Przystanek zastępczy - ul. Leśna/Wrzosowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group