Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza zbiórka darów dla Ukrainy

Środa, 19 lutego 2014, 9:54
Aktualizacja: 9:55
Autor: red.
Świdnica: Rusza zbiórka darów dla Ukrainy
Fot. użyczone
Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy rozpoczyna zbiórkę darów dla potrzebujących Ukraińców, którzy od wielu tygodniu przebywają na Majdanie, manifestując w ten sposób swój sprzeciw wobec polityki urzędującego prezydenta i fiaska rozmów akcesyjnych Ukrainy z Unią Europejską.

Organizowana zbiórka jest wynikiem niedawnej wizyty radnego Roberta Garsteckiego w Kijowie. Przewodniczący lokalnych struktur partii pojechał tam, by skoordynować akcję pomocy dla protestujących. - Pod koniec stycznia, podczas sesji Rady Miejskiej, środowisko prezydenta Murdzka próbowało zorganizować zbiórkę podpisów poparcia dla protestujących na Majdanie. Uważam, że takie działania nie są wystarczające. Ukraińcy potrzebują konkretnej pomocy, same słowa tutaj nie wystarczą - mówi Garstecki.

O szczegółach akcji informuje Łukasz Apołenis, sekretarz PiS-u w regionie wałbrzyskim - sytuacja protestujących jest dramatyczna. Brakuje żywności, lekarstw, środków opatrunkowych oraz koców i śpiworów. Na tych darach najbardziej nam zależy, bo one na pewno przydadzą się protestującym Ukraińcom. Jednocześnie dodaje, że zbiórka będzie prowadzona w świdnickim biurze poselskim Anny Zalewskiej mieszczącym się przy ul. Pułaskiego 16 (poniedziałki 10.00-15.00, środy 10.00-15.00, piątki 10.00-15.00).

Zgodnie z sugestiami organizatorów zbiórka będzie obejmować suchą, niepsującą się żywność, konserwy, lekarstwa na przeziębienie, środki opatrunkowe, koce i śpiwory. Robert Garstecki podkreśla, że dary będą sukcesywnie segregowane i przewożone do Kijowa, dzięki pomocy tamtejszych parlamentarzystów.

Działacze PiS liczą na wsparcie mieszkańców Świdnicy. - Wszyscy pamiętamy o trudnej historii naszych narodów. Dla wielu polskich rodzin, również tych zamieszkujących obecnie w Świdnicy, jest ona bardzo bolesna. Ostatnie wydarzenia na Ukrainie są jednak okazją do naszego prawdziwego pojednania, próby wybaczenia zaszłości sprzed lat,
dlatego wierzymy w hojność i zaangażowanie mieszkańców miasta -
mówi Łukasz Apołenis.
Z ostatnich doniesień agencji prasowych wynika, że sytuacja w Kijowie stale się jednak pogarsza- rośnie liczba ofiar wśród demonstrantów, którzy są atakowani przez rządowe oddziały milicji.

(PiS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group