Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszają przydomowe oczyszczalnie ścieków

Wiadomości: Gmina Świdnica
Piątek, 6 stycznia 2012, 9:38
Aktualizacja: 9:40
Autor: red
Fot. red
Na ostatniej sesji Rady Gminy Świdnica w 2011 r. radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Świdnica.

W tegorocznym budżecie na ten cel zaplanowanych zostało 400 tys. zł. Dotacja może być udzielona jeżeli, przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie budowana na obszarze, na którym nie przewiduje się, zgodnie z aktualnymi dokumentami planistycznymi lub programowymi Gminy, budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej, bądź też w przypadkach, w których podłączenie do istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej jest z przyczyn technicznych niemożliwe bądź ekonomicznie nieuzasadnione. Jej przepustowość nie może także przekraczać 5m³ na dobę – mówi wójt gminy T. Mazurek.

Wnioski będą rozpatrywane w terminach 31 marca, 30 czerwca i 31 sierpnia. W przypadku wyczerpania wszystkich środków z budżetu Gminy przewidzianych na dany rok budżetowy, wnioski będą rozpatrywane w następnym roku budżetowym, pod warunkiem przeznaczenia w uchwale budżetowej środków na ten cel.

Wnioski o udzielenie dofinansowania będą rozpatrywane według kolejności ich składania.

Dotacja dla jednego przedsięwzięcia może być udzielana do wysokości:

dla oczyszczalni wybudowanej na potrzeby jednej nieruchomości - 80% kosztów, nie więcej jednak niż 4 000,00 zł (słownie: cztery tysiące złotych),
dla oczyszczalni wybudowanej na potrzeby dwóch lub trzech sąsiadujących ze sobą nieruchomości, stanowiących własność różnych osób - 80% kosztów, nie więcej jednak niż 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych),
dla oczyszczalni wybudowanej na potrzeby nieruchomości zabudowanej budynkiem wielolokalowym stanowiącym współwłasność różnych osób - 80% kosztów, nie więcej jednak niż 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) pod warunkiem podłączenia wszystkich lokali do przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dotacja zostanie wypłacona po złożeniu wniosku o rozliczenie dotacji. Do wniosku należy dołączyć:

inwentaryzację geodezyjną powykonawczą lokalizacji przydomowej oczyszczalni ścieków.
certyfikat lub aprobatę techniczną lub inne dokumenty spełniające wymagania zgodnie z obwiązującymi przepisami i normami.
końcowy protokół odbioru technicznego sporządzony przez osobę z wymaganymi uprawnieniami.
imienne faktury VAT lub rachunki na zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków wraz z potwierdzeniem zapłaty.
Na poczet dofinansowania budowy przydomowej oczyszczalni ścieków może być udzielona zaliczka do wysokości 80 % przewidzianego dofinansowania. Zaliczki udziela się na wniosek inwestora.
Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

dokument świadczący o dokonaniu zgłoszenia właściwemu organowi budowy przydomowej oczyszczalni ścieków z datą wpływu,
pisemne oświadczenia inwestora o nie wniesieniu sprzeciwu w ustawowym terminie przez właściwy organ, co do zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków.
Warunkiem otrzymania dofinansowania ze środków na finansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków będzie odłączenie od budynku mieszkalnego zbiornika na ścieki bytowe (szamba), o ile istnieje i w zamian odprowadzenie ścieków do wybudowanej przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dofinansowaniu nie podlegają:

koszty sporządzonej dokumentacji geodezyjnej, projektowej i odbiorczej,
koszty robocizny, wykonanej we własnym zakresie przez wnioskodawcę.
Z dofinansowania są wyłączeni właściciele nieruchomości, którzy otrzymali dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Water Systems Polska 4-05-2012 14:57
Gdyby byli Państwo zainteresowani kompleksową obsługą w zakresie przydomowych oczyszczalni ścieków: sprzedaż, montaż, serwis, doradztwo. Zapraszamy Państwa do firmy w Słotwinie. Zajmujemy się wyłącznie oczyszczalniami ścieków i chętnie udzieli bezpłatnych porad oraz darmowej wizji lokalnej w miejscu inwestycji. Określenie warunków terenu jest niezbędne w celu określenia najlepszego wariantu oczyszczalni. Oferujemy również projekty techniczne do zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w Starostwie. Zapraszamy, Water Systems Polska Słotwina 58 58-100 Świdnica 694 201 640 www.oczyszczalniesciekow.info
~Klient 27-09-2012 13:31
Nie korzystajcie z firmy Water System Polska, ładnie mówią a później nie dotrzymują słowa pomimo wcześniejszych ustnych obietnic.
~Klient 13-11-2012 18:19
Potwierdzam powyzszą wypowiedź. Firma Water System jest nierzetelna i niesłowna, szkoda nerwow na ich obsługę.
~z Piławy 30-11-2012 17:22
Wszystko dobrze do skasowania pieniędzy. Potem już żadnej reklamacji nie złożysz bo facet nieuchwytny. A bajzlu takiego na działace to po budowie nie miałem. W żadnym wypadku nie polecam.
~Water Systems Polska 14-02-2013 15:10
Bardzo ciekawe, że obie opinie były pisane z jednego adresu IP komputera. Obecnie firma Water Systems Polska zrealizowała ponad 300 inwestycji budowy przydomowych oczyszczalni ścieków z czego zdecydowana większość naszych Klientów wykazuje wysokie zadowolenie z jakości obsługi i urządzeń, czego dowodem są pozytywne rekomendacje osobiście podpisane przez naszych Klientów. Bardzo duży nacisk kładziemy również na opiekę po-sprzedażową i serwis więc jeśli ma Pan/Pani jakieś obiekcje co do jakości obsługi to zapraszamy do kontaktu a nie do oczerniania firmy na Internecie wielokrotnymi wpisami na tych samych stronach internetowych lub- z tego co zdążyliśmy zauważyć wielokrotnie powielającymi takimi samymi negatywnymi opisami wklejanymi na różne strony internetowe. A wszystkich Państwa zainte
~Water Systems Polska part II 14-02-2013 15:10
A wszystkich Państwa zainteresowanych współpracą z naszą firmą zapraszamy do naszego biura w centrali firmy w Słotwinie 58 lub powstających wkrótce oddziałów w Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Kłodzku- gdzie znajdą Państwo własnoręcznie podpisane rekomendacje najbliższe Państwu miejsca zamieszkania. Zapraszamy!:) Zespół Water Systems Polska
~gosc 29-09-2013 18:24
nie polecam tej firmy bajere to oni maja przed zakupem pozniej to tylko obiecanki przyjedzie serwis hahah dobre juz nigdy tej firmy !!!! nie kompetentni ludzie tam robia
~ 6-01-2014 16:01
Firma strasznie leci w .......... Obsługa serwisowa nieosiągalna mimo wielu telefonów. Właściciel niezły bajerant. Zapis w umowie mówi o gwarancji złożonej pisemnie i to że na to maja termin przyjazdu w ciągu 4 tygodni 😄
~ 2-02-2014 12:04
Właściciel ładnie mówi do momentu podpisania umowy a jeśli chodzi o obsługę gwarancyjną to już tak różowo nie jest. Nie polecam!
~gosc1234 4-10-2014 18:23
Jednym słowem ,niepolecam.
~oszukany 18-03-2015 0:37
Firmy stanowczo nie polecam,zostaliśmy przez tą firmę oszukani. Dostali od nas pieniądze na dokumentacje, nic nie załatwili i pieniędzy nie chcą nam oddać. TA FIRMA TO WSTRĘTNI OSZUŚCI!!!!!!!!
~ELA 26-08-2015 8:54
ROBIĄ A NIE WIEDZA CO
~kolejny oszukany 4-06-2019 11:41
Szkoda ze nie było mi dane przeczytać tutejszych komentarzy sprzed kilku lat... jestem kolejną osobą nabitą w butelkę przez tę firmę-krzak (co chwila zmieniają nazwę, ale nie trudno rozpoznać po materiałach promocyjnych). Zmieniają nazwy, adresy, nawet korespondencyjnie nie sposób dotrzeć ze skargą. Lepiej zalozyc nauczniki na zwodnicze slowa pana "prezesa" i jego asystentki na etapie zawierania umowy. Pozniej niedokladne wykonawstwo, bledy koncepcyjne, mur obojetnosci a nawet wulgaryzmy (!!!) pod adresem niezadowolonych klientow. Typowa firma krzak z kolorowymi materialami promocyjnymi... pieniadze wyrzucone w bloto, stres, efekt domina (problem z realizowaniem dalszych planow budowlanych po klesce "oczyszczalni"). Jednym slowem - nikomu nie życzę kontaktu z tą firmą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group