Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ruszył kolejny etap rewitalizacji Starego Miasta

Wtorek, 3 września 2013, 10:27
Aktualizacja: 10:29
Autor: red.
Świebodzice: Ruszył kolejny etap rewitalizacji Starego Miasta
Fot. UM Świebodzice
Można już przejechać autem przez centrum Świebodzic, ale nie objedziemy jeszcze ratusza. Zakończył się pierwszy etap prac rewitalizacji Starego Miasta, kolejny jest w trakcie.

Udostępniona do ruchu jest północna pierzeja Rynku - wjeżdżając od ulicy Żeromskiego możemy już minąć ratusz i przejechać ulicą Prusa. Nie ma natomiast możliwości objechania placu ratuszowego - zlikwidowany został dotychczasowy skręt w lewo, zaś kierowcy jadący od ulicy Sienkiewicza skręcają w lewo tuż przed ratuszem, niejako "pod prąd", i wyjeżdżają w kierunku Prusa.

Prace trwają teraz na zachodniej i południowej pierzei Rynku - na odcinku przed wejściem do magistratu i przy fontannie. Zamknięta dla ruchu jest także ulica Kopernika.

To trzeci etap prac w ramach rewitalizacji - II został przesunięty na koniec ze względu na ogłoszony przez samorząd przetarg na remont części ulicy Żeromskiego, która nie została objęta projektem rewitalizacji. Dzięki temu cała ulica będzie wyremontowana w jednym czasie, stąd II etap, obejmujący właśnie ulicę Żeromskiego, będzie wykonywany na końcu.

Rewitalizacja Starego Miasta obejmuje Rynek oraz ulice przyległe: Prusa, Żeromskiego, Sienkiewicza, Kopernika oraz Szkolną. Świebodzice otrzymały na to zadanie dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Wartość zadania to ponad 2 mln zł, 70 % stanowią pieniądze unijne.

Prace są opóźnione o około dwa miesiące - wynika to po części z dodatkowych robót, które pojawiły się już w trakcie zadania oraz ze wstrzymania na dłuższy okres prac przez konserwatora zabytków. Doszły do tego także nieporozumienia na linii wykonawca-podwykonawcy, co jest niestety kolejnym "odpryskiem" wadliwej ustawy o zamówieniach publicznych.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group