Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszył kolejny etap rewitalizacji Starego Miasta

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 3 września 2013, 10:27
Aktualizacja: 10:29
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Można już przejechać autem przez centrum Świebodzic, ale nie objedziemy jeszcze ratusza. Zakończył się pierwszy etap prac rewitalizacji Starego Miasta, kolejny jest w trakcie.

Udostępniona do ruchu jest północna pierzeja Rynku - wjeżdżając od ulicy Żeromskiego możemy już minąć ratusz i przejechać ulicą Prusa. Nie ma natomiast możliwości objechania placu ratuszowego - zlikwidowany został dotychczasowy skręt w lewo, zaś kierowcy jadący od ulicy Sienkiewicza skręcają w lewo tuż przed ratuszem, niejako "pod prąd", i wyjeżdżają w kierunku Prusa.

Prace trwają teraz na zachodniej i południowej pierzei Rynku - na odcinku przed wejściem do magistratu i przy fontannie. Zamknięta dla ruchu jest także ulica Kopernika.

To trzeci etap prac w ramach rewitalizacji - II został przesunięty na koniec ze względu na ogłoszony przez samorząd przetarg na remont części ulicy Żeromskiego, która nie została objęta projektem rewitalizacji. Dzięki temu cała ulica będzie wyremontowana w jednym czasie, stąd II etap, obejmujący właśnie ulicę Żeromskiego, będzie wykonywany na końcu.

Rewitalizacja Starego Miasta obejmuje Rynek oraz ulice przyległe: Prusa, Żeromskiego, Sienkiewicza, Kopernika oraz Szkolną. Świebodzice otrzymały na to zadanie dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Wartość zadania to ponad 2 mln zł, 70 % stanowią pieniądze unijne.

Prace są opóźnione o około dwa miesiące - wynika to po części z dodatkowych robót, które pojawiły się już w trakcie zadania oraz ze wstrzymania na dłuższy okres prac przez konserwatora zabytków. Doszły do tego także nieporozumienia na linii wykonawca-podwykonawcy, co jest niestety kolejnym "odpryskiem" wadliwej ustawy o zamówieniach publicznych.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group