Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ruszył oczekiwany remont

Niedziela, 4 lutego 2018, 17:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 lutego 2018, 11:30
Autor: red
Strzegom: Ruszył oczekiwany remont
Fot. UM Strzegom
Jedno z największych podwórek w Strzegomiu – zlokalizowane pomiędzy ulicami: Świdnicką, Boh. Getta, Krótką, Rynkiem i Ogrodową – będzie w końcu zmodernizowane. Roboty już się rozpoczęły, a zakończą do końca sierpnia 2018 r. Wykonawcą przebudowy podwórka jest strzegomska firma Granit Dariusz Pylak Sp.
z o. o.

Inicjatorami remontu podwórka byli radni Rady Miejskiej w Strzegomiu: Monika Kozłowska i Cezary Włodarczyk, którzy włożyli wnioski w tej sprawie do Budżetu Obywatelskiego na lata 2017 i 2018. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców wymienionych ulic udało się w ramach Budżetu Obywatelskiego pozyskać środki finansowe na ten cel. Wartość robót planowanych do wykonania wynosi ok. 472 tys. zł.

Podwórko to jest jednym z wielu, które nie było remontowane od lat. Swoim zasięgiem obejmuje wielu mieszkańców, w tym dzieci. Jego projekt konsultowany był z mieszkańcami okolicznych budynków.
- Brak parkingów sprawiał, że samochody stawiane były poza wyznaczonymi miejscami, niszcząc w ten sposób posesje. Zaplanowane w projekcie miejsca parkingowe przyczynią się do tego, aby panował tam ład i porządek, a przede wszystkim mieszkańcy przyległych bloków będą mieli możliwość zaparkowania samochodu przy własnej posesji. Wszystkie skwerki i place położone na tym podwórku były zajmowane przez samochody osób, które szukały miejsc parkingowych poza strefą płatnego parkowania - mówi Monika Kozłowska. - Istotnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo osób korzystających z podwórka jest zaprojektowanie i w najbliższym czasie wykonanie chodników. Do tej pory wszyscy poruszali się ulicą albo mizernym poboczem. Nowa aranżacja terenów zieleni, zamontowanie ławek, koszy na śmieci stworzy w centrum miasta miejsce pełne uroku - dodaje Cezary Włodarczyk.

Modernizacja tego podwórka jest kontynuacją wyremontowanych już wcześniej przyległych ulic oraz parku "Strzegomskie Planty", a w niedalekiej przyszłości rewitalizacji terenów wzdłuż Strzegomki i parku przy ul. Kasztelańskiej.
- Najważniejsze korzyści płynące z tej inwestycji, to stworzenie przyjaznego otoczenia dla bardzo wielu mieszkańców centrum miasta, które sprawi, że z chęcią będą spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie będzie czysto i bezpiecznie. W przyszłości zaplanowanie i zamontowanie monitoringu tego obszaru poprawi bezpieczeństwo oraz ograniczy dewastację terenu. Dlatego warto podejmować takie działania, które tworzą przyjazne otoczenie dla wszystkich mieszkańców miasta - podsumowują zgodnie radni.

W 2017 r. ogłoszono przetarg na remont tego podwórka, jednakże w terminie nie wpłynęła żadna oferta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group