Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszył remont ulicy Kwiatowej w Żarowie

Wtorek, 16 października 2018, 15:57
Autor: red
Żarów: Ruszył remont ulicy Kwiatowej w Żarowie
Fot. UM Żarów
Na terenie miasta trwają prace związane z przebudową dróg gminnych. W tej chwili roboty koncentrują się przy ulicy Słowackiego, Placu Wolności, Puszkina, a kilka dni temu prace ruszyły także na ulicy Kwiatowej w Żarowie.

Wszystkie inwestycje realizowane są w ramach dużego projektu unijnego "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych".
- W związku z realizacją tych inwestycji drogi zostały zamknięte i trzeba liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Jest to jednak przejściowa sytuacja i już niebawem drogi zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe, zgodnie z oczekiwaniami naszych mieszkańców. Ogłosiliśmy już przetargi na remonty kolejnych dróg przy ulicy Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza w Żarowie - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Prace przy ul. Kwiatowej w Żarowie rozpoczęły się od zerwania starej i zniszczonej nawierzchni drogowej. Drogi przy ul. Słowackiego, Placu Wolności i Puszkina w następnym etapie inwestycji zyskają nową nawierzchnię asfaltową, a dzięki temu zrobi się bezpieczniej i estetyczniej. Znikną dziury i wszelkie uciążliwości drogowe, które napotykali w tym miejscu kierowcy.

Koszt remontu przy ul. Słowackiego to kwota 304.290,62 złotych, Placu Wolności kwota 300.140,61 złotych, Puszkina kwota 174.895,52 złotych, a Kwiatowej 188.107,04 złotych. Wszystkie inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 3 867 257,09 złotych.

Jest to kolejny etap prac drogowych realizowany na terenie naszego miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group