Piątek, 8 listopada
Imieniny: Klaudiusza, Bogdana
Czytających: 817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Czwartek, 6 października 2016, 8:31
Aktualizacja: 10:34
Autor: red
Świdnica: Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fot. KPP Świdnica
5 października 2016 r. na terenie województwa dolnośląskiego ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Każdy mieszkaniec poprzez to narzędzie internetowe może teraz przekazać policjantom informacje o zagrożeniach, jakie zaobserwował. Zostaną one sprawdzone przez funkcjonariuszy, którzy podejmą dalej działania. Uruchomienie mapy na Dolnym Śląsku ogłosił na zwołanej konferencji prasowej Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Konferencja w tej sprawie została zorganizowana również na terenie świdnickiej komendy, a przewodniczył jej Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy – nadkom.Andrzej Dobies.

Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób policji zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

- informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
- informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, przedstawicielami samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, a także w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
- informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Aby przekazać informację o danym miejscu, gdzie według subiektywnej oceny zgłaszającego dochodzi do niepokojących, naruszających prawo zjawisk, należy wejść na policyjną stronę internetową komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej bądź powiatowej. Baner z odnośnikiem do Krajowej Mapy Zagrożeń widoczny będzie na stronie głównej. Za pierwszym razem po uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa użytkownikowi wyświetli się regulamin serwisu internetowego. Aby skorzystać z możliwości dodania na mapie miejsca zagrożonego konieczne jest zapoznanie się z nim i zaakceptowanie jego zapisów.

Gdy już to uczynimy, pojawi się okno mapy zawierające wszystkie zgłoszenia dodane przez użytkowników serwisu. Korzystając z wirtualnych narzędzi, jakimi dysponuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy zaznaczyć miejsce, którym chcemy zainteresować policję, wskazując rodzaj zagrożenia, jaki według nas w nim występuje. W przypadku problemów z obsługą, zawsze możemy skorzystać z instrukcji, która w wersji cyfrowej znajduje się w serwisie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie zgłoszenie trafi do funkcjonariuszy odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje zostaną następnie sprawdzone przez policjantów.

Należy pamiętać o tym, że zgłoszenia dokonywane poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego łączna internetowego można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group